Спеціальні потреби

Неприязнь Януковича до Тимошенко шкодить всій Україні - екс-посол США


Це не юридичне, це політичне рішення, яке мусить прийняти Банкова
"Справа Тимошенко досі має значний вплив на рішення, яке Європейський союз повинен прийняти відносно угоди про асоціацію з Україною. Такі країни ЄС, як Литва та Польща, підтримують ідею підписання цієї угоди якнайшвидше, але на мою думку, більшість країн-членів ЄС, як Німеччина, Франція, Британія, Нідерланди, Швеція все ще думають, що Україна повинна продемонструвати більший прогрес у виконанні умов, які Європейський Союз поставив перед адміністрацією Януковича. Однією з таких умов було припинення практики вибіркового правосуддя. І це в розумінні багатьох країн-членів ЄС означає певний прогрес у справі Тимошенко", - каже колишній посол США в Україні, Стівен Пайфер.


На думку Пайфера, якщо Тимошенко не готовий рухатися у справі Тимошенко він може закрити двері до підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

Стівен Пайфер каже, що навіть його, людину, яка дуже добре обізнана з тонкощами української політики, здивувало те, як український уряд повівся у справі екс-прем‘єрки.

За словами Пайфера, він не вірив, що Тимошенко сидітиме у тюрмі так довго, тим паче, що такий сценарій завдає більше шкоди Віктору Януковичу, ніж дає вигоди.

"Для мене було дивним, що через персональну неприязнь до Тимошенко, Банкова продовжує ставити себе і Україну у дуже складну ситуацію. Між тим на Україну тисне Росія", - нагошує Пайфер.

Пайфер переконаний, що Янукович через Тимошенко послабив свої позиції у протистоянні з Путіним, адже через справу Тимошенко втратив підтримку Європейського Союзу.

"Президент Путін, не те що хоче відбудувати Радянський Союз, але він хоче встановити дуже тісні зв’язки, які б тримали Україну у сфері впливу Росії. І я думаю це не вигідно президентові Януковичу і він цьому опирається", - розмірковує колишній посол.

За словами Стівена Пайфера, Віктор Янукович дуже скоро буде вимушений щось вирішувати у справі Тимошенко. І ні для кого не секрет, що в нього є усі інструменти, щоб звільнити Тимошенко, якщо він цього захоче.

"Я бачив заяви українських лідерів, що в них немає юридичних механізмів. Але я переконаний, що якщо вони проявлять креативність, вони знайдуть спосіб як звільнити Тимошенко. Це не юридичне, це політичне рішення, яке мусить прийняти Банкова", - зазначає колишній посол США в Україні.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG