Спеціальні потреби

Удар США лише укріпить позиції Асада - коментар


Удар США лише укріпить позиції Асада - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Удар США лише укріпить позиції Асада - коментар

Сполучені Штати наполягають, військове втручання у Сирію має на меті попередити застосування урядом Ассада зброї масового ураження. Чимало експертів переконані, що таке мінімальне втручання, може мати зворотній ефект, і лише посилить позиції Аль Асада в очах його народу, як борця з американцями.

Після понад двох років конфлікту, за підтримки Ірану та Гезболи, війська Аль Асада відбили у повстанців чимало втрачених позицій. Обмежене втручання американців, може лише посилити його імідж, вважає Даґ Бендоу старший науковий співробітник інституту політичних досліджень КАТО у Вашингтоні.

"Він може постати в очах сирійців, як націоналіст який не поступився американцям. Звичайно, якщо люди повірять, що він застосував хімічну зброю, це зашкодить його іміджу. Але одночасно, якщо він постане, як мужній лідер, це може йому допомогти", - каже Бендоу.

Якщо після точкових ударів американців Аль Асад залишиться при владі, він ще міцніше вхопиться за крісло президента Сирії, переконаний директор програм вивчення зовнішньої політики при інституту Брукінгса Майкл Огенлон.

"Зараз Аль Асад переконаний, що він перемагає. І я не бачу причин, чому б він захотів залишити владу або поділитися своїми повноваженнями, у час коли він думає, що виграє", - зазначає експерт.

Чи віддасть Обама наказ атакувати Сирію?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00
Асад бореться не лише за себе при владі. Конфлікт Сирії, це боротьба уряду етнічної меншості алавітів, з більшістю мусульман сунітів за контроль над країною, каже колишній посол США до Бахрейну Адам Ерелі.

"Аль Асад загнаний у клітку лев, з гострими зубами та кігтями, але він нікуди не збирається", - говорить Ерелі.

Хоча чимало експертів думають, що з часом Аль Асад так чи інакше залишить владу, більшість сходяться на думці, що втручання ззовні не спонукає президента Сирії залишити президентське крісло.

XS
SM
MD
LG