Спеціальні потреби

Натягнутий оптимізм. Втілити "російський план" буде не просто


Керрі, розмовляючи з Лавровим, дав чітко зрозуміти, що ми не будемо тут грати в ігри
У середу газета Нью-Йорк Таймс надрукувала відритого листа Путіна, в якому він закликав США та інших членів міжнародного співтовариства скористатися «готовністю Сирії передати свій хімічний арсенал під міжнародний контроль». В ООН до пропозиції росіян поставилися з оптимізмом.

Між тим у США ініціатива росіян у США була зустріта з інтересом, але і з певним скептицизмом.

"У нас довга та складна історія відносин з росіянами. І ми йдемо цим шляхом, розуміючи усі ризики. Державний секретар Керрі, розмовляючи з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, дав чітко зрозуміти, що ми не будемо тут грати в ігри", - говорить речниця Держдепу Джен Псакі.

Президент Обама нагадує, що, якби не було загрози військового удару по Сирії з боку США, уряд Асада не пішов би на жодні переговори.

Експерт з Близького Сходу та питань безпеки Арі Ратнер говорить, що необхідно хапатися за будь-яку можливість досягти домовленостей.

"Якими саме будуть домовленості, залишається предметом дискусії як у Сирії, так і в ширшій міжнародній громаді. Але якщо ці два тижні підготовки до війни, які були досить хаотичними, і дадуть якійсь результат, то це – поштовх до дипломатії. Якщо навіть це не дасть певного результату, все одно варто спробувати", - каже експерт.

Я не думаю, що передача хімічної зброї США та ООН чимось нам допоможе
Біженець
А от сирійські біженці, що продовжують прибувати в Туреччину та інші прикордонні країни, покладають мало сподівань на міжнародні дипломатичні зусилля.

"Я не думаю, що передача хімічної зброї США та ООН чимось нам допоможе. Насправді я думаю, що це призведе лише до ескалації конфлікту, і більше людей загине", - говорить Емір.

Подібної думки дотримується і турецький президент Абдула Ґюль.

"Це не лише проблема хімічної зброї. Сполучені Штати не мусять на це дивитися лише як на питання хімічної зброї. В цій країні триває громадянська війна, ї понад ста тисяч людей було жорстоко вбито", - говорить президент Туреччини.

Дати дипломатії шанс закликають в Лізі арабських держав. Про це говорить і Іран, верховний лідер якого, втім, висловлює скепсис щодо намірів західних країн.

"Розвиток останніх подій, якщо до нього можна ставитися серйозно, показує, що США та їхні союзники відступили від непродуманих та помилкових дій, до яких вони вдавалися протягом останніх тижнів", - заявив Алі Хаменеї.

Російські законодавці ставляться до намірів США навіть з меншою довірою. Деякі закликали надіслати зброю в Іран, у порушення міжнародного ембарго, якщо Обама вирішить все-таки вдатися до військового удару.

Наразі американські війська залишаються в повній бойовій готовності. А тим часом в Дамаску сподіваються, що можливі переговори дадуть результат.

"Ми сподіваємося, що Сирія залишиться безпечною та стабільною, і Обама змінить своє рішення, а попереду – лише хороше", - говорить сирієць.

XS
SM
MD
LG