Спеціальні потреби

Актуально

Місцеві вибори у Косові з проблемами, але відбулись

Від їх результатів може залежати членство Сербії та самого Косово в ЄС.

У неділю в Косові відбулися вибори до місцевих органів влади. Від результатів цих виборів може залежати майбутнє Сербії у Європейському Союзі , а також шанси самого Косова на вступ до ЄС.

Вибори мерів та голів місцевих рад стали можливими завдяки укладеній за посередництва ЄС угоди між Сербією та її колишньої територією. Белград закликав сербів, що живуть в Косові, взяти участь у виборах, проте прихильники жорсткого курсу, що не визнають незалежність Косова, закликали сербів бойкотувати вибори. У результаті виборча компанія була жорсткою з випадками тиску і навіть нападів на виборців. Так, у п'ятницю двоє людей в масках напали на серба, який претендує на посаду мера міста Мітровіца на півночі Косова, де серби і раніше становили більшість. Кандидат у мери отримав легке поранення.

Вибори в північному районі Косова, де серби проживають компактно, пройшли в напруженій атмосфері. Там великий вплив мають націоналістично налаштовані місцеві сербські лідери, які, відмовляючись підкорятися закликам Белграда, проводять кампанію з бойкоту голосування. Поблизу деяких ділянок зібралися їхні прихильники, які залякували виборців, що прийшли голосувати.

Однак, незважаючи на прогнози, бойкот не увінчався успіхом - навіть на півночі громадяни сербської національності взяли участь у голосуванні. А в сербських анклавах на півдні Косова зареєстрована висока явка.

Етнічні албанці, які живуть у Косові, проголосили незалежність у 2008 році, через десять років після відділення від Сербії. Це стало початком кровопролитного конфлікту між сербами і албанцями, який тривав понад рік.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG