Спеціальні потреби

Актуально

Росія навіть з Україною не буде наддержавою - ЗМІ

Міжнародні видання намагаються розібратись у ситуації у Києві. Шукають мотиви учасників процесу і дають прогнози. Встигнути за темпом подій у Києві їм важко, наприклад ще 1-го грудня поважний «Форбс» потішив новиною від Девіда Рапози – мовляв українці вже переконали Януковича переглянути рішення про відмову від Асоціації з ЄС.

Персональні санкції проти Януковича та його синів - це можливо єдиний засіб запобігти подальшому кровопролиттю
Девід Креймер, Дім Свободи
Чимало видань обмежуються лише оглядом подій. Натомість аналітики, експерти – дають і поради і прогнози, і – серед іншого – закликають Захід відмовитись від кліше про «житницю Європи» та «ключ до геополітичної гри на Сході», і побачити Україну такою, яка є насправді, бідною країною, люди якої просто мають мрію стати частиною Заходу.

Вівторковий «Вашингтон пост» пише, що масові протести поставили під сумнів здатність Януковича дати Москві, те чого вона хоче – вірність України.«Росія хотіла зробити Януковича поступливішим, але якщо він слабкий, то яка користь з такого партнера», - цитує видання російського політолога Бориса Макаренка, який задається питанням «Невже Янукович не розумів, що розколює країну».

Макаренко вважає, що українці діють від щирого серця, і виступають проти тих, хто хоче забрати у них мрію.

Зрештою і російські політики можуть зрозуміти, що Захід не має відношення до цих протестів – каже політолог.

Стаття також містить відповіді для американської аудиторії: Чому США мають звертати увагу на Україну?

Самого споглядання з боку Заходу буде недостатньо – твердить президент «Дому Свободи» Девід Креймер у колонці опублікованій тим же виданням. У статті з промовистою назвою «Корумпований лідер України» колишній високопосадовець США наголошує :

«Персональні санкції проти Януковича та його синів - це можливо єдиний засіб запобігти подальшому кровопролиттю, добитись звільнення Тимошенко та розблокувати закони, які не дають Кличкові брати участь у виборах президента, та відновити сподівання українців на інтеграцію до Заходу».

Саме це буде реальним знаком підтримки українцям, які намагаються зірвати вже другу спробу Януковича поховати майбутнє України – вважає Креймер.

Автор також приєднується до свої колег-експертів у заклику до міністрів країн ОБСЄ проігнорувати зустріч організації у Києві і дати Януковичу зрозуміти, що подальше використання сили проти мітингувальників зробить неможливими будь-які угоди з Європою.

Креймер вказує, що Янукович ставить персональні інтереси вище інтересів країни і використовує владу для збагачення.

Відміна другого туру президентських виборів це наступна мета президента України, - переконаний Креймер.

Якщо Росія таки отримає Україну, вона зрештою, стане не сильнішою, а слабшою
Марк Адоманіс для "Форбс"
«Єдина можливість для Януковича лишитись при владі – це ув’язнення опонентів і повне відсторонення їх від політичного процесу», - переконаний Креймер.

Трохи іншої думки притримується інший експерт – помічник професора Політології Пенсильванського університету Джулія Ґрей у блозі опублікованому у середу на сайті «Вашингтон пост». Автор переконана, що на сьогоднішній момент Україна більше виграли би від зближення зі Сходом.

Через схему субсидій для сільського господарства, які діють у ЄС, місця для продуктів українських фермерів на ринку не надто багато, - вважає Ґрей. На додачу ускладнення відносин із Росією може поставити під загрозу фінансування з боку російських банків та заблокувати для України російський ринок.

Янукович все ж може обрати Росію – припускає журналіст «Нью-Йорк таймс» Девід Герценгорн.

У матеріалі під назвою «Серед неспокою президент України захищає свій вибір» Герценгорн ставить питання, яку позицію насправді зайняв Янукович. Він зазначає, що останні заяви президента та голови уряду України можуть вказувати на те, що влада може звернутись за допомогою до Росії.

А економіст Марк Адоманіс у дописі для «Форбс» підсумовує, що Росія навіть з Україною разом не стане наддержавою.

«Хочуть українці бути у Європі, то хай будуть, але точка зору, що Україна є ключем до перемоги у якійсь геополітичній грі – це анахронізм».

«Об’єктивний погляд на цифри дає зрозуміти, що Україна це не приз, а великий тягар. Країні знадобляться потужні інвестиції щоб просто лишатись на ногах», - резюмує експерт.

Адоманіс ставить питання, а чи варто США втручатись у події у Києві, адже, якщо Росія таки отримає Україну, вона зрештою, стане не сильнішою, а слабшою. І додає, - сумніваюсь, що Росія зможе цілком поглинути Україною, бо Захід України за таких умов ймовірно просто відколеться.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG