Спеціальні потреби

Макфол пропонує федералізацію та права для "російської більшості на сході"


Майк Макфол у Москві. Травень 2013-го.

Екс-посол США у Росії Майкл Макфол пропонує план дій, який дозолив би Путіну "зберегти обличчя". План складається із чотирьох пунктів і передбачає, серед іншого, закріплення у Конституції України положень про федеральний устрій держави.

Пропозиції екс-посла США, який зараз працює аналітиком "NBC News" опубліковано на сайті каналу у середу.

 • Створення коаліційного уряду, який представлятиме і про-західну частину України і про-російських схід, включно з політиками, які симпатизують екс-президенту Януковичу.

 • Вільні вибори та політична система з сильним парламентом та зменшеною роллю посади президента.

 • Закріплений у Конституції України федеральний устрій держави, який дасть східній частині України більший контроль над власною економікою.

 • Гарантії прав етнічним росіянам, які є більшістю на сході.

План Макфола прокоментували деякі американські аналітики, які займаються "українським питанням".

Так, Кейт Дарден, професор Американського університету (Вашингтон, США) на персональній сторінці у Facebook висловив думку, що пропозиція Макфола потрапляє у вузький переговорний простір між Росією та Заходом і водночас передбачає збереження цілісності України".

При цьому дослідник висловив сумнів, що уряд України пристав би на подібний план.
Між тим на думку самого Майкла Макфола, досі існує можливість досягнути угоди щодо Криму, але Путін ймовірно не піде на це.
"Він надто далеко зайшов", - відзначив Макфол.
Екс-посол США у Росії також зазначив, що вважає накладення персональних санкцій з боку США та Європи на російських високопосадовців вірним кроком.
На його думку, санкції не примусять Путіна вивести війська із Криму, але можуть виявитись ефективинми у довготерміновій перспективі.

"Це радше довготерміновий процес, який займе роки. Всередині Росії розпочато дебат, і люди побачать, якими є економічні втрати внаслідок агресії", - заявив Макфол "NBC News".

 • 16x9 Image

  Олексій Кузьменко

  Коли я представляю себе людям, яким хочу сподобатись, кажу, що вільно сідаю на шпагат. Після цього додаю (якщо ще є кому), що я журналіст-розслідувач. Обидві тези – майже правда. У відповідь мене, буває, питають, чи я пишу про спортивну гімнастику.

  Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Людина з фантастичною пам’яттю щодо того, хто винен мені гроші, а також усіляких фактів, які мене цікавлять. Затятий фізкультурник, бігун, колекціонер кіно-плакатів та власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Ваша думка

Показати коментарі

Відео дня

Безоплатне стентування серця в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00
XS
SM
MD
LG