Спеціальні потреби

Актуально

Агресія Росії поширюватиметься за межі Криму - західні експерти

У вівторок у Гаазі Лідери США, Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії та Японії обговорюватимуть, як приборкати абміції Москви.

Над адміністративними будинками Криму російські прапори. Місцеві банки переходять на російський рубль. Вже з тридцятого березня Крим переводить годинник на дві години вперед - на московський лад.
Віце-президент Ради Американської закордонної політики Ілан Берман каже, що нема ніяких сумнівів, що російська більшість півострова зі зміни підтримує:

«Звичайно, тиск Росії мав місце. Але попри цей вплив, очевидно, що ці люди вважають себе чимось іншим, ніж чисто українцями!».

Берман каже, є вірогідність того, росіяни і в інших частинах регіону можуть наслідувати прикладу Криму:

«Я думаю, що є небезпечна загроза того, що це зовсім не кінець, а лише початок. Ми вже бачимо, що починаються тертя у таких районах, як Придністров’я, де настрої нагадують те, що відбувалось в Криму перед референдумом – симпатії по відношенню до Росії, побажання того, щоб Росія відігравала більш вагому політичну роль – все це посилюється. Москва, яка шукає шляхи розширити кордони федерації, прислухається до цих настроїв та буде їх всіляко посилювати».

Берман зазначає, що Росія вже зараз має військову присутність в Придністров’ї, яке у 1990 році оголосило незалежність від Молдови, а у 1992 році мало громадянську війну. Російські миротворці тоді ввели свої війська та відтак залишились в регіоні.
Берман каже, Москва навряд чи захоче відкрито дратувати НАТО чи Європейський Союз. Чітко усвідомлюючи це, Президент Молдови Ніколае Тімофті закликав європейських лідерів пришвидшити процес європейської інтеграції Молдови:

«В контексті регіональних проблем, я погоджуюсь з президентом Румунії, що ми повинні надати особливої важливості процесу інтеграції Молдови в ЄС».

Російська агресія в Криму викликала серйозні занепокоєння серед країн-членів ЄС та НАТО, які дуже добре пам’ятають вторгнення радянських військ в Угорщину та Чехословаччину.

Лідери США, Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії та Японії зустрічаються у вівторок у Гаазі для обговорення шляхів приборкання московських амбіцій та запевнення регіону у своїй підтримці.

Колишній посол США в Іраку Крістофер Гилл каже, що найкращий спосіб протидіяти Росії – це прискорити процес транс-атлантичної інтеграції на схід Європи та Балкани. Він зокрема виділив Македонію, членство якої в НАТО блокується Грецією:

«Я завжди вважав, що Македонія яка поводиться як країна-член НАТО, повинна стати членом Альянсу».

Берман погоджується, що НАТО повинні зміцнити своїх членів на сході Європи. Однак, зауважує він, дії Росії залежатимуть від її економічної потужності. Німеччина у більшій мірі, ніж США, можуть мати економічних вплив на Росію.

«Якщо Німеччина вирішить не діяти рішуче по відношенню до Росії, то економічні санкції Брюсселя матимуть невеликий вплив. Вони не будуть такими ефективними, і Росія не зупиниться», - каже Берман.

Загарбання Росією Кримського півострова спричинило найбільше тертя між Москвою та Заходом з часу припинення Холодної війни, що зводить нанівець понад двадцять років дипломатичних зусиль та будування соціально-економічних стосунків.

Всі новини дня

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео

Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:54 0:00

Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.

У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Спеціальний прокурор Джек Сміт під час прес-конференції щодо оприлюдненого тексту обвинувачень проти Дональда Трампа. 9 червня 2023 р. AP Photo/Alex Brandon

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.

31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.

Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.

Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.

Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.

Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.

“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.

Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок

Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.

“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.

Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.

Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.

За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Більше

XS
SM
MD
LG