Спеціальні потреби

Актуально

Україна може стати причиною революції в Росії – бізнесмен Уткін

Я не вірю в результати кримського референдуму і не приймаю їх - Уткін.

Взагалі-то я росіянин. Я з півдня Росії, з ростовського регіону. Мій батько був гірником. Я вивчав мікроелектроніку в Москві, в Зеленограді, який був «силиконовою долиною» Радянського Союзу. Мої мати та сестра живуть у Москві. В Росії в мене багато друзів, є бізнес», розповідає про себе підприємець Євген Уткін, який, за версією журналу «Фокус», у 2013 році увійшов до списку «200 найбагатших людей України». Уткін відомий і своєю просвітницькою діяльністю. Він створив освітню компанію під назвою «Майстер-клас», головна мета якої – підвищити планку духовності в країні. У сфері його інтересів – культурні проекти «ГогольFest» та Jazz in Kiev. Кореспонденти Південнослов’янської редакції Радіо Свобода хотіли особисто познайомитися з цим росіянином із Києва, який на початку березня написав у зверненні, під назвою «Эй, Славяне!»: «Перед глазами всплывают кадры из «Жертвоприношения» Андрея Тарковского, в ушах «если только можешь Авва Отче, чашу эту мимо пронеси» Бориса Пастернака, а в сердце «боритесь и поборете, вам Бог помогает» Великого Кобзаря. (Інтерв’ю з Євгеном Уткіним було записано англійською мовою.)

– Як Ви – як росіянин, і доволі успішний – почуваєте себе в сьогоднішній Україні?

Ніколи в своєму житті я не уявляв, що буду проти Росії та російського режиму
Я був на Майдані зі своїм сином. Ми стояли там близько 100 днів, протестуючи проти кримінальної влади в Україні. Ніколи в своєму житті я не уявляв, що буду проти Росії та російського режиму. Саме тому мені важко описати свої почуття. Це смуток.


– Все ж, як можна описати ці відчуття росіянина?

– Я ніколи не ділив людей на українських та російських. Для мене – це завжди був один народ. Я росіянин, але живу в Києві майже 32 роки. В мене ніколи не було проблем через те, що я розмовляю тільки російською мовою. Але я люблю українські пісні. В мене четверо дітей, і вони розмовляють італійською, англійською, російською та українською. Моя мова ніколи не була для мене проблемою.

Якщо порівняти Київ з Москвою, Київ ніколи не був кримінальним. Це дуже чисте місто, і під час радянських часів, і за роки Незалежності. Я ніколи не уявляв собі цієї ситуації. Військові люди також ніколи не уявляли собі, що будуть проти Росії. Саме тому боротьби в Криму не було.

– Що Ви думаєте з приводу доволі популярної думки, що «Донецьк – наступний» (після Криму – ред.)?

– Ніхто не знає, що буде далі. Але ситуація в Криму була повністю штучною. Я не вірю в результати кримського референдуму і не приймаю їх. Згідно з реальною інформацією, лише 34 відсотки жителів взяли участь у цьому референдумі. Все це через брехню від російських ЗМІ та Кремля.

Україна може стати причиною для наступної революції в Росії.
Ми тут живемо 32 роки, у нас ніколи не було проблем з мовою
Ми тут живемо 32 роки, у нас ніколи не було проблем з мовою. Одного дня, Кремль та Путін вирішили підтримати цю кримінальну людину Януковича, через якого на Майдані загинули понад 100 людей. І Росія почала війну. Якщо російські люди вважають, що Крим – це частина Росії, чому про це не переговорити за столом, як це було, коли Америка купила Аляску. Чому не переговорити без армії? Я вважаю, що це абсолютно неприйнятно для 21-го століття.

– Ви бізнесмен. Чи є проблеми у Вашого бізнесу через цю кризу?

– Даруйте, але моя відповідь буде дуже прямою. Це дуже безглузде запитання. Зараз не час думати про бізнес. Це час думати про майбутнє моєї родини, моєї країни.

– Чи вважаєте Ви цей протест соціальним?
Ми повинні підтримати нашу країну. Ми розуміємо, що Росія проти нас. Росія зробить все можливе, щоб дестабілізувати Україну
– Ми повинні підтримати нашу країну, коли говоримо про соціальні протести і революції. Тепер я і всі ми розуміємо, що ми наодинці з собою, що Росія проти нас. Росія зробить все можливе, щоб дестабілізувати Україну. А у Європи неправильне ставлення до України. У Євросоюзу подвійні стандарти. Ми втратили Крим. А Крим, я не впевнений, але це точно понад 100 мільярдів доларів. В 1994 році ми підписали Будапештську угоду з Росією, Великобританією та США, бо Україна – мирна країна. Наша надія була – отримати допомогу від цих країн.

– Але допомога була, санкції проти Росії.

– Звичайно, але нам треба вірити в самих себе. Той час, коли ми вірили царю чи президенту, пройшов. Нам треба вірити в самих себе. Коли я кажу «ми», я маю на увазі народ. Це не опозиція, чи виконуючий обов’язки президента. Я кажу про народ. Нам треба вірити в самих себе, робити речі самим. А від Європи це був поганий сигнал. Вони що, чекають на іншу «Небесну Сотню»?

– Але ж вони не хочуть війни з Росією. Що їм робити?

– Потрібні справжні санкції. Мільярди доларів з російських компаній знаходяться на лондонській фондовій біржі, франкфуртській фондовій біржі. Багато грошей у Швейцарії, сотні мільярдів. Існують подвійні стандарти. Я особисто можу почати з нуля, якщо говорити…

– ... в ім’я української свободи?

– Абсолютно. Я вважаю, що у тисяч бізнесменів така сама позиція. Треба змінити фундаментальні цінності. Нам потрібно перейти з радянських цінностей, на інші, як я кажу, європейські без ГМО та ботоксу. Європейські – означає, що на верхівці піраміди люди, а не президент чи правління.

– Чи вважаєте Ви, що Україна може уникнути банкрутства?

– Мені здається, (а я неполітична людина), що МВФ не заплатить наш борг. Чому? Вони нас не підтримують. Де ці гроші? Ці гроші лише обіцянки.

– Вони будуть в Україні у квітні.

– Так, але давайте тоді й поговоримо про це. Нам потрібна підтримка зараз.

– Що Ви думаєте про Путіна? Яка це людина?

– Я зустрічався з ним декілька разів. Це дуже розумна та цинічна людина.

– Який Ваш месидж Путіну?

– Будь справжнім росіянином.

– Як Ви – справжній українець?

– Я росіянин, справжній росіянин. Я громадянин України, але справжній росіянин.
Передрук з "Радіо Свобода"

Всі новини дня

ЗМІ: США надішлють в Україну ще 4 HIMARS, боєприпаси та міни - новий пакет допомоги на 625 млн.доларів 

Збройні сили США стріляють ракетою високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS) під час щорічних філіппінсько-американських навчань з бойового десантування (PHIBLEX) у Долині Кроу в Капасі, провінція Тарлак

Наступний пакет допомоги Україні у сфері безпеки від адміністрації Байдена включатиме чотири пускові установки високомобільних артилерійських ракет (HIMARS), боєприпаси, міни та протимінні транспортні засоби. Про це повідомила агенція Reuters із посиланням на два джерела, поінформовані про пакет допомоги США у 625 мільйонів доларів.

Як очікується, про цю допомогу США оголосять у вівторок, 4 жовтня. Розпорядження президента Байдена (PDA) дозволяє США швидко передавати товари та послуги без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

Чотири пускові установки HIMARS і відповідні ракети, близько 200 протимінно-стійких машин із захистом від засідки (MRAP), а також боєприпаси для гаубиць і мін можуть бути відправлені в Україну вже найближчими днями.

Цей пакет допомоги є першим пакетом допомоги від уряду США у новому фінансовому році, що почався 1 жовтня. Наразі цей пакет функціонує в рамках тимчасового фінансування та дозволяє президенту Джо Байдену використати до 3,7 мільярдів доларів для передачі зброї Україні до середини грудня.

Минулого тижня Сполучені Штати оприлюднили пакет озброєнь для України вартістю 1,1 мільярда доларів, який включав 18 пускових систем високомобільної артилерійської ракетної системи (HIMARS), супутні боєприпаси, безпілотники і радіолокаційні системи.

Минулотижневий пакет допомоги був фінансований Ініціативою сприяння безпеці в Україні (USAI). Це означає, що уряд має закуповувати зброю з виробництв, а не вилучати її з наявних запасів зброї в США.

Точність і велика дальність пускових установок HIMARS виробництва Lockheed Martin, які наразі використовуються в Україні, дозволили Києву зменшити артилерійську перевагу Росії.

Чиновники, які виступили на умовах анонімності, повідомили, що вартість та вміст пакету зі зброєю може змінюватися до останньої хвилини.

Разом із цим пакетом допомоги, загальна сума допомоги Україні з боку США у секторі безпеки складе 16,8 мільярдів доларів з моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

У статті використано матеріали Reuters, центрального відділу "Голосу Америки".

Дивіться також: Історія Союзу українок Америки

Глава ЦРУ: Росія не отримала від Китаю очікуваної допомоги для війни в Україні, а Путін "впертий у власних судженнях"

Президент Росії Володимир Путін на концерті після анексії РФ окупованих російськими військами українських територій. Москва, 30 вересня 2022. Sputnik/Sergei Karpukhin/REUTERS

Президент Росії Володимир Путін може стати "небезпечним і безрозсудним", якщо він почувається загнаним у кут. Про це директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернз заявив в інтерв'ю телеканалу CBS.

Відповідаючи на запитання, чи останні успіхи України зі звільнення окупованих російськими військами територій непокоять Путіна, Бернз сказав: "Він має бути занепокоєний, і не лише через те, що відбувається на полі бою в Україні, що відбувається у нього вдома й що відбувається на міжнародній арені [...] Він стояв поруч із Сі Цзіньпіном минулого лютого просто перед початком війни, вони проголосили дружбу без обмежень. Що ж, як виявляється, ця дружба має певні обмеження".

Бернз сказав, що Китай дещо притих із підтримкою Росії у її війні в Україні, наголошучи, що хоча Росія не отримала від Китаю очікуваної військової допомоги для повномастшабного вторгнення в Україну, Путін все одно "вперто впевнений у власних судженнях" й має "хибне припущення, що він може впоратися і проти українців, і проти США, і проти Заходу".

Щодо того, наскільки уважно Китай стежить за війною в Україні, Бернз сказав, що Сі дивиться за цим, "як яструб".

"Думаю, він певним чином протверезів від поганих успіхів у російських військовиків", - зауважив директор ЦРУ, говорячи також про плани Китаю щодо вторгнення на Тайвань, - "китайське керівництво також дивиться на те, що стається, коли ти починаєш вторгнення, й люди, до яких ти здійснюєш вторгнення, протистоять із великою відвагою і завзяттям".

4 жовтня Кремль повідомив, що вже нині Путін "ймовірно" підпише закон про незаконну анексію РФ чотирьох окупованих українських областей, пише Reuters.

США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн "Групи семи", Україна та низка провідних держав світу назвали це кричущим порушенням ключових положень Статуту ООН. Чимало країн запровадили щодо Кремля черговий раунд санкцій та оголосили про додаткову допомогу Києву у протистоянні з російськими військами.

У статті використано матеріали CBS News, Reuters

Дивіться також: Україна - на останньому етапі війни, аналізують військові експерти

Союз українок Америки: історія та значення організації для української громади у США. Відео

Союз українок Америки – одна з найстаріших організацій, заснованих українською громадою в імміграції. Цього року вона святкує 97-ту річницю створення.

Нобелівську премію з фізики присудили вченим зі США, Франції та Австрії 

Ален Аспе (Франція), Джон Клаузер (США) і Антон Цайлінґер (Австрія) провели новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримають француз Ален Аспе, американець Джон Клаузер і австрієць Антон Цайлінґер за відкриття в галузі квантової механіки.

Як оголосив 4 жовтня Нобелівський комітет, їх нагородять за «експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла і новаторство у квантовій інформатиці».

Вчені змогли провести новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені.

Напередодні Нобелівську премію у галузі фізіології і медицини отримав шведський вчений Сванте Паабо за дослідження ДНК давніх людей та еволюції людини.

У 2021 році Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе, Клаусу Гассельманну і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі, клімату Землі.

5 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії з хімії, 6 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 7 жовтня.

Премію з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, засновану в 1968 році Банком Швеції, присудять 10 жовтня. Призовий фонд за кожну номінацію становитиме десять мільйонів шведських крон (близько 900 тисяч доларів).

Дивіться також: ЄС посилює дипломатичний тиск на Москву

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

У розвідці США занепокоєні можливими спробами втручання у цьогорічні вибори з боку Росії та Китаю

Виборча комісія в Орегоні, 25 травня 2022. (AP Photo/Gillian Flaccus)

Влада США напередодні проміжних виборів до Конгресу у листопаді попереджає, що Росія працює над посиленням сумнівів у чесності американських виборів, тоді як Китай зацікавлений підривати позиції американських політиків, у яких він бачить загрозу інтересам Пекіна. Про це повідомляє агенція Associated Press, що отримала доступ до незасекречених рекомендацій американської розвідки.

У рекомендаціях, надісланих представникам влади штатів та муніципалітетів у середині вересня, представники розвідки заявили, що, на їхню думку, Пекін бачить менший ризик у втручанні у проміжні вибори до Конгресу, порівняно з президентськими виборами.

Хоча офіційні особи заявляли, що вони не виявили жодних достовірних загроз виборчій інфраструктурі в США, попередження розвідки надійшло на піку виборчої кампанії, в якій дедалі більше кандидатів і виборців відкрито висловлюють недовіру до демократичних процесів у країні, зауважує агенція.

"Поточна ситуація досить складна, можливо, значно складніша, ніж у 2020 році", — сказала журналістам у понеділок Джен Істерлі, директорка агенції з кібербезпеки та інфраструктури Міністерства внутрішньої безпеки США.

Росія роздмухує теми, які викликають розбіжності і вже циркулюють в інтернеті, зокрема, сумніви щодо чесності американських виборів, але не створює власний контент, повідомив високопоставлений співробітник ФБР, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Китайські та російські посадовці й медіа раніше відкидали звинувачення США у втручаннях у виборах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що у грудні 2016 року США оголосили персонами нон ґрата 35 російських дипломатів і закрили два об'єкти РФ у Нью-Йорку й Мериленді, зокрема, за втручання Росії у вибори США.

А торік доповідь компанії Мета засвідчила, що США та Україна очолюють перелік країн, які з 2017-го по 2020-й рік найчастіше ставали мішенню операцій впливу із використанням Facebook, а провідними джерелами координованої неавтентичної поведінки є Росія та Іран.

У статті використано матеріали AP, російськомовної служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Яких танків найбільше потребують ЗСУ і хто їх може надати

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG