Спеціальні потреби

Байден відвідає Київ наприкінці квітня


Під зустрічі обговорюватимуться останні сепаратистські прояви на сході України та питання енергетичної безпеки.

Віце-президент США Джозеф Байден наступного місяця відвідає Київ. Про це у суботу повідомив Білий Дім. Мета візиту – підтримати український уряд. Американські високопосадовці вкотре висловили занепокоєння стосовно нової хвилі насильства та випадків саботажу у східній Україні з боку військових, які, як припускається, підтримуються Росією.
Байден повинен відбути до Києва 22 квітня.

Державний Департамент США у той час повідомляє, що Держсекретар Джон Керрі мав телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. Під час розмови Керрі висловив серйозне занепокоєння, що нинішні напади озброєних військових у східній Україні добре організовані та подібні до атак, здійснених у минулому на сході країни та в Криму.

«Військові озброєні російською зброєю, одягнені у ту саму уніформу, яка була на військових, які здійснили загарбницьку операцію в Криму. Держсекретар дав чітко зрозуміти, якщо Росія не зробить кроків по деескалації конфлікту і не відведе свої війська від українського кордону, вона матиме справу з більш серйозними наслідками», - заявив службовець Держдепартаменту. Якими будуть ці насідки, уточнено не було.

У заяві Білого Дому про візит Байдена до Києва говориться, що «Віце-президент обговорить останні події в Східній Україні, де проросійські сепаратисти, очевидно за підтримки Москви, продовжують здійснювати чітко сплановану кампанію по підбурюванню, саботажу та дестабілізації української держави».

Байден стане найвищою посадовою США, яка відвідає Україну від початку кризи. Байден планує зустрінутись з першими особами уряду, представниками громадських організацій. Серед інших питань буде обговорюватись і питання енергетичної безпеки, йдеться у заяві Білого Дому.

«Віце-президент вкотре наголосить, що США твердо підтримує єдину та демократичну Україну, яка робить власний вибір відносно свого майбутнього», - говорить Білий Дім.
XS
SM
MD
LG