Спеціальні потреби

Актуально

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт

Деймон Вілсон, виконавчий віце-президент "Атлантичної ради" не покладає великих сподівань не домовленості у Женеві. Каже, кризою в Україні керує Путін і його заяви та вчинки аж ніяк не просякнуті миролюбством.

"Думаю, нам всім треба бути реалістами. Криза в Україні розгортається лише через Путіна. Якби не дії Росії, в Україні не було би жодної кризи. Не потрібні складні переговори, щоб розрядити ситуацію. Достатньо одного кроку з боку Путіна. Він може звернення до свої людей, закликати до сепаратистів відійти, чи відкликати російських диверсантів з України", - говорить Вілсон.

Вілсон зауважує: заяви та дії Путіна не свідчать про намір зупинятись. Все як раз навпаки.

"Думаю, Путін не приховує своїх намірів від світу. Але іноді ми воліємо пропускати його слова повз вуха. Так само, як раніше він публічно у ЗМІ, у присутності європейських та американських лідерів, насміхався з думки, що Крим може бути частиною України - зараз ми чуємо те саме стосовно Східної та Південної України".

"Його остання заява, в якій він назвав східні та південні області - а саме Донецьк, Харків, Одесу, Луганськ - частиною Новоросії викликає велике занепокоєння. Що це? Про що він говорить? Він каже, "Бог знає, чому ці землі були передані Україні у 20-х роках". У мене холод пробігає по спині від таких заяв президента країни, яка має 40 тисяч військових на кордоні зі своїм сусідом".

Деймон Вілсон переконаний, Захід має визнати, що російське вторгнення в Україні вже відбулось та діяти відповідно.

"Ми маємо дати зрозуміти, що ми не будемо чекати поки російські танки перетнуть кордон України, щоб сказати "Путін ти зайшов надто далеко. Це російське вторгнення!". Вторгнення вже іде. Це частково прихована, а частково відкрита операція, яка включає підривну діяльність, використання спецпідрозділів, вербування місцевих бандитів та створення видимості того, що Росія відповідає на заклики про допомогу від російськомовного населення", - каже експерт.

"Я вважаю, що потрібна однозначна позиція з боку лідерів США та Європи. Вони мають викрити блеф Путіна. Це значить, що треба вдаватись до нових заходів щодо Росії - чи то санкцій, чи скасування комерційних контрактів. Газпром зараз пробує купити енергетичний підрозділ компанії "Морган Стенлі", чи придбати стратегічні активи у Німеччині. Тепер це виключено. Думаю, що Путін має зіткнутись з цим".

Експерт зауважує - нинішня ситуація зрештою має примусити Європу серйозніше ставитись до власної безпеки та відмовитись від думки, що посилення НАТО провокує Путіна.

"Дії НАТО виконують роль стримування. Якби не було заходів з боку США, ЄС, НАТО, ми б побачили повний вихід ситуації з-під контролю. Бо Путін би отримав сигнал, що йому все зійде з рук. Ми мали б не лише Крим, все відбувалось би значно швидше - за Сходом України – Південь, потім - Придністров'я - дестабілізація Молдови, Грузії, навіть Білорусі, Казахстану - і нарешті країн Балтії. Найкращий спосіб не допустити цього - спільна відповідь США, Канади та Європи", - каже Вілсон.

Дивіться також : "Поки США не покажуть силу, Москва не відступить"
"Поки США не покажуть силу, Москва не відступить"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG