Спеціальні потреби

Актуально

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Від заяв Путіна іде холод по спині - експерт

Деймон Вілсон, виконавчий віце-президент "Атлантичної ради" не покладає великих сподівань не домовленості у Женеві. Каже, кризою в Україні керує Путін і його заяви та вчинки аж ніяк не просякнуті миролюбством.

"Думаю, нам всім треба бути реалістами. Криза в Україні розгортається лише через Путіна. Якби не дії Росії, в Україні не було би жодної кризи. Не потрібні складні переговори, щоб розрядити ситуацію. Достатньо одного кроку з боку Путіна. Він може звернення до свої людей, закликати до сепаратистів відійти, чи відкликати російських диверсантів з України", - говорить Вілсон.

Вілсон зауважує: заяви та дії Путіна не свідчать про намір зупинятись. Все як раз навпаки.

"Думаю, Путін не приховує своїх намірів від світу. Але іноді ми воліємо пропускати його слова повз вуха. Так само, як раніше він публічно у ЗМІ, у присутності європейських та американських лідерів, насміхався з думки, що Крим може бути частиною України - зараз ми чуємо те саме стосовно Східної та Південної України".

"Його остання заява, в якій він назвав східні та південні області - а саме Донецьк, Харків, Одесу, Луганськ - частиною Новоросії викликає велике занепокоєння. Що це? Про що він говорить? Він каже, "Бог знає, чому ці землі були передані Україні у 20-х роках". У мене холод пробігає по спині від таких заяв президента країни, яка має 40 тисяч військових на кордоні зі своїм сусідом".

Деймон Вілсон переконаний, Захід має визнати, що російське вторгнення в Україні вже відбулось та діяти відповідно.

"Ми маємо дати зрозуміти, що ми не будемо чекати поки російські танки перетнуть кордон України, щоб сказати "Путін ти зайшов надто далеко. Це російське вторгнення!". Вторгнення вже іде. Це частково прихована, а частково відкрита операція, яка включає підривну діяльність, використання спецпідрозділів, вербування місцевих бандитів та створення видимості того, що Росія відповідає на заклики про допомогу від російськомовного населення", - каже експерт.

"Я вважаю, що потрібна однозначна позиція з боку лідерів США та Європи. Вони мають викрити блеф Путіна. Це значить, що треба вдаватись до нових заходів щодо Росії - чи то санкцій, чи скасування комерційних контрактів. Газпром зараз пробує купити енергетичний підрозділ компанії "Морган Стенлі", чи придбати стратегічні активи у Німеччині. Тепер це виключено. Думаю, що Путін має зіткнутись з цим".

Експерт зауважує - нинішня ситуація зрештою має примусити Європу серйозніше ставитись до власної безпеки та відмовитись від думки, що посилення НАТО провокує Путіна.

"Дії НАТО виконують роль стримування. Якби не було заходів з боку США, ЄС, НАТО, ми б побачили повний вихід ситуації з-під контролю. Бо Путін би отримав сигнал, що йому все зійде з рук. Ми мали б не лише Крим, все відбувалось би значно швидше - за Сходом України – Південь, потім - Придністров'я - дестабілізація Молдови, Грузії, навіть Білорусі, Казахстану - і нарешті країн Балтії. Найкращий спосіб не допустити цього - спільна відповідь США, Канади та Європи", - каже Вілсон.

Дивіться також : "Поки США не покажуть силу, Москва не відступить"
"Поки США не покажуть силу, Москва не відступить"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG