Спеціальні потреби

Українська криза та Путін тягнуть Обаму на дно - огляд ЗМІ


Українська криза та Путін тягнуть Обаму на дно
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Українська криза та Путін тягнуть Обаму на дно

"У приватних розмовах, Обама частіше говорить про медичну реформу та протистояння з республіканцями, а не про Путіна. Україна, за його словами, не є першочерговим питанням для більшості американців, яких турбує економіка та інші "домашні" проблеми", - пише Пітер Бейкер у "The New-York Times".

Криза в Україні сплутала стратегічні плани США перенести акцент зовнішньої політики на Далекий Схід - пише Пітер Салліван у вашингтонському політичному виданні "The Hill".

Президент США Барак Обама цього тижня відправляється у подорож на Схід, і є ризик, що на прес-конференціях, де він хотів би говорити про увагу США до регіону, його питатимуть про Україну - вважає політичний оглядач.

Поворот на Азію, ще у 2011-му оголосила тодішній Державний секретар Гілларі Клінтон.

У програмній статті "Тихоокеанське сторіччя США" Клінтон писала:

"Країни Азії питають нас, чи можна на нас покластись, чи може нас знову відволікатимуть події в іншій частині світу? Чи можуть США надати економічні та стратегічні гарантії та дотриматись їх? Наша відповідь - Так".

Клінтон вже давно не державний секретар; дипломатичної команди, яка готувала "поворот" немає, поїздки Обами кілька раз скасовувались, а ситуація в Україні вчергове відволікає увагу США від тихоокеанського регіону - пише Салліван.
Візити високопосадовців важливі, але ще важливіше - що не припиняються візити авіаносців


При цьому союзники США на Сході уважно стежать за діями Америки щодо України.

"Успішне захоплення Росією Криму, всупереч протестам США, викликає у союзників сумніви у готовності США гарантувати їх безпеку", - пише автор.

Салліван вказує на відмінність у підходах Америки до України та до своїх союзників на Сході: про Україну адміністрація Обами багато говорить, натомість на Сході, без голосних заяв, збільшується військова присутність.

"Візити високопосадовців важливі, але ще важливіше - що не припиняються візити авіаносців", - цитує автор колишнього неофіційного посланця США до Тайваня, Річарда Буша.

Конструктивних відносин між Обамою та Путіним більше не буде, Обама намагається не дати кризі в Україні кинути тінь на залишок його президентського терміну - про це на сторінках "The New-York Times" пише Пітер Бейкер з посиланням на джерела у Білому домі.

"Останні два роки свого президентства Обама намагатиметься обмежити шкоду, якої здатен завдати Путін, зберегти мінімальну співпрацю з Росією і зрештою - буде ігнорувати Путіна та фокусуватиметься на тих напрямках зовнішньої політики, де можна досягнути прогресу", - пише Бейкер.

"Обама прагне не дати питанням Росії та України стати домінуючими під час його президентства", - пише Пітер Бейкер, - "У приватних розмовах, Обама частіше говорить про медичну реформу, протистояння з республіканцями, а не про Путіна. Україна, за його словами, не є першочерговим питанням для більшості американців, яких турбує економіка та інші "домашні" проблеми".

Дивіться також : Сенатори вимагають нові санкції проти Росії
Сенатори вимагають нові санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00
XS
SM
MD
LG