Спеціальні потреби

Чиї інтереси захищають в Україні чеченці?


Україна в ООН вимагає від Росії пояснити присутність чеченців серед бойовиків
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

Україна в ООН вимагає від Росії пояснити присутність чеченців серед бойовиків

Хто в Україну відправив воювати чеченців? Рамзан Кадиров, лідер Чеченської республіки, написав на своїй сторінці Інстаграм, що жоден військовослужбовець Чечні не воює на території України. Якщо ж у зоні конфлікту когось побачили, стверджує Кадиров, це його особиста ініціатива. Тут же він натякнув, що чимало чеченців живе у країнах Заходу, то ж могли приїхати воювати і звідти. Між тим офіційний Київ впевнений, що росіян і чеченців прислали з Росії.


Україна заявляє, що готова використати усі можливі ресурси для захисту власних кордонів. Голова Державної прикордонної служби Микола Литвин заявив: «Україні треба негайно організувати оборону, а не охорону, ділянки українсько-російського кордону із залученням усіх державних ресурсів. Особливо на ділянках Донецької та Луганської областей».

Прикордонники розповідають, що серед полонених бойовиків на сході України – чимало росіян та чеченців. Щонаймене 33-трьох громадян Чечні українським військовим уже вдалось ідентифікувати. Більше того, люди кавказької зовнішньості не соромляться розповідати журналістам на камеру, що приїхали із Чечні захищати інтереси українців. Про чеченську любов до України розповів в інтерв`ю іноземним журналістам самопроголошений прем'єр-міністр так званої Донецької народної республіки Олександр Бородай.

«Це волонтери, вони всі російські люди. Неважливо, хто вони за національністю, вони захитають таких же російських людей у Донецьку та Луганську. Вони вважають цю територію своєю батьківщиною, так само як і будь-яке інше місто Російської Федерації. Чеченці є великими патріотами Росїі і готові захищати своїх російських та українських братів».

Офіційно Росія не визнає, що відправила свої війська воювати в Україну. Так само відкидає звинувачення щодо бойовиків в Україні чеченський лідер Рамзан Кадиров. Тоді що роблять росіяни та чеченці зі зброєю в руках у Донецькій та Луганській області? З цим питання на позачерговій сесіі ООН у Нью-Йорку звернувся до російських колег постійний представник України Юрій Сергеєв.

«Ми не отримали пояснення від Росії, що бойовики-чеченці роблять в Україні. Ці люди говорять, що прибули з Росії захищати інтереси. Чиї інтереси вони захищатимуть? Православних слов`ян?», - запитав Юрій Сергеєв.

Політолог із Вашингтона Петро Єльцов впевнений: якщо в Україні воюють чеченці, вони не могли приїхати без наказу Кадирова. За його словами, Президент Росії Володимир Путін, швидше всього, постачає сепаратистам зброю і попросив свого партнера Кадирова відправити бойовиків на схід України.

«Це величезне лицеміцство. – Розповідає політолог Єльцов. - З одного боку, Росія підтримує сепаратистів в Україні, і в той же час сама бореться із сепаратизмом всередині країни. В тій самій Чечні. Президент Путін звісно хоче показати, що ми не маємо більше чеченського сепаратизму і що чеченці мріють про велику Росію, і навіть готові боротися на боці проросійських сепаратистів в Україні».

Як далеко готовий зайти Путін зі своїми бойовиками в Україні? Натяком відповів на це питання на своїй сторінці Інстаграм чеченський лідер Рамзан Кадиров. Спростовуючи участь чеченців у бойових діях в Україні він зазначив: «Якщо українська влада дуже хоче бачити у Донецьку «чеченські підрозділи», для чого нам їхати в Донецьк, коли є дуже добра дорога на Київ».

Дивіться також: "Рецепт молоді від 70-річного студента"
Рецепт молодості від 70-річного студента
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00
  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG