Спеціальні потреби

Північна Корея провела ракетні випробування, ігноруючи заборони ООН


Мешканці Південної Кореї спостерігають запуск ракет Північною Кореєю

У Північній Кореї запуск ракет класу SCUD був здійснений в неділю 29 червня зі східного берега Корейського півострова, - про це повідомляє Міністерство оборони Південної Кореї. Ракети пролетіли близько 500 кілометрів, а потім впали в море між Північною Кореєю і Японією.


У зв'язку з цим, офіційний Токіо висловив керівництву Північної Кореї рішучий протест. Водночас, уряд Японії не має наміру відмовлятися від переговорів з КНДР, які повинні початися в найближчий вівторок в Пекіні. Сторони планують обговорити питання японських громадян, викрадених північнокорейським режимом в роки «холодної війни».


Два роки тому КНДР вже випробувала ракети, свого часу охарактеризовані як «найсучасніші, високоточні тактичні керовані ракети».

Нинішнє випробування проведене за два дні до візиту в Сеул президента Китаю Сі Цзіньпіна, який зустрінеться з президентом Південної Кореї Пак Кин Хе. Це перший візит президента КНР на Корейський півострів.

Китай є єдиним серйозним союзником КНДР; вперше майже за десятиліття діючий президент Китаю відвідає Південну Корею, не побувавши перед цим в КНДР.

Північна Корея часто використовує випробування ракет в якості реакції на критику на свою адресу або як відповідь на спільні військові навчання США і Південної Кореї.

XS
SM
MD
LG