Спеціальні потреби

Актуально

Головне завдання заручника - вижити

Як вижити в полоні у сепаратистів? - радить екс-агент ФБР
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Як вижити в полоні у сепаратистів? - радить екс-агент ФБР

Наступним кроком має бути полегшання умови свого утримання. Про звільнення треба думати потім, - радить експерт ФБР.

За 24 роки у команді міжнародних переговірників ФБР, Кристофер Восс побував у гарячих точках по всій планеті, провів численні переговори з викрадачами, звільнив сотні заручників. Восс каже, найголовніше завдання людини, яку захопили в полон – це вижити. А для цього їй треба зробити дві речі.

"З самого початку потрібно персоналізувати себе. Просто, скажіть їм як вас звати. Вони мають знати ваше ім‘я. Змусьте їх бачити у вас людину, пробудіть у них симпатію. Якщо б мене хтось взяв у заручники – я би подивився йому в очі і сказав – я піду з вами, мене звати Крис. Я Крис, ви головний. Повторюйте ваше ім’я постійно. Кожен раз вам кажуть щось робити – ви це робите і завжди повторюйте своє ім’я. Фактично ви тренуєте їх, що найпростіший спосіб щоб ви щось зробили – це звернутися до вас по імені. Тоді змінюється психологічна динаміка – для них вже стає важче завдати вам болю. Це перший крок.

Другий крок – ваше завдання зробити так, щоб вони поводилися з вами краще. Одразу змиріться з фактом, що ви заручник. Не опирайтеся цьому. Робіть все, що вам кажуть, в обмін на краще ставлення до вас. Тобто ваша позиція має бути така: я визнаю, що ви мене захопили, тепер я у ваших руках, роблю як ви скажете і тому ви маєте поводитись зі мною добре. Це захопить їх зненацька. Вони не готові до такої згоди з вашого боку. Психологічна динаміка змінюється і їм стає важче заподіяти вам шкоди", - заявив Кристофер Восс.

За словами експерта ФБР, як тільки людина потрапила в полон, вона одразу мусить зорієнтуватися, до якого з трьох типів належить її викрадач.

"Таких людей можна розділити на три основні групи: фанатики, бандити і божевільні. Подивіться ким є той, хто тримає вас.

Переший тип – фанатики. Серед викрадачів можуть бути люди, які справді вірять у якусь ідею. Але таких меншість.

Більшість викрадачів – це звичайні бандити. Вони там заради грошей. Вони не хочуть напружуватися а лише хочуть щоб їм по швидше заплатили. І тому чим простіше їм буде з вами діяти, ти більша ймовірність, що вони будуть до вас краще ставитися. Бо все, що їм треба – це гроші. Кожна революція, кожен такий сепаратистський рух завжди приваблює багато злочинців.

Третій, найнебезпечніший тип людей – це особи з нестабільною психікою. Це тип, який отримує задоволення від того що завдає болю іншим людям. Найкращий спосіб взаємодії з ними – треба бути якомога пасивнішим. Якщо людина опирається, нападник стає жорстокішим, безжалісним. Він отримує задоволення від болю інших. Тому чим менше ви опираєтесь, тим швидше нападнику набридне з вами мати справу і тим швидше він залишить вас у спокої", - сказав Восс.

Потрапивши в полон, можна спробувати дізнатися більше інформації про нападників, але робити це треба вкрай обережно, каже Кристофер Восс.

"Ви можете спробувати дізнатися про них більше і таким чином це може налаштувати їх більш прихильно до вас. Але не ставте їм запитань, це їх лише насторожить і роздратує. Краще розкажіть їм про себе, свою сім‘ю. Люди природно люблять обмінюватися історіями. Скажіть їм щось дуже особисте, щоб вони захотіли поділитися особистим з вами. Вам важливо дізнатися про них будь-яку додаткову інформацію. Їхній захист буде меншим, якщо вони захочуть добровільно вам щось розказати, а не коли ви будете їх розпитувати. І це ще більше робить вас в їхніх очах живою людиною, а не об‘єктом нападу", - відзначив експерт ФБР.

У певний момент, заручник може спробувати дізнатися, що він може запропонувати своїм викрадачам, каже Восс. Але робити це треба не одразу, і пропонувати треба спочатку невеликий викуп.

"Як тільки ви запропонуєте їм гроші, починаються торги. Інша сторона одразу вирішить, що у вас є більше грошей. І буде вимагати від вас набагато більший викуп. Тому треба починати з малої суми", - сказав Восс.

Колишній переговірник ФБР радить всім уникати найбільш типових помилок, які роблять люди коли потрапляють в полон.

"З точки зору людини, яку захопили, найбільш типова помилка - це почати сперечатися з нападниками. Дратувати їх. Заручників вбивали, тільки тому що вони пручалися, сперечалися чи просто з ними було важко. Якщо є група заручників, і нападник хоче показати для всіх приклад своєї сили, він майже завжди вибирає вбити найбільш незгодного з усієї групи. Того, хто скаржиться", - зазначив Кристофер Восс.

Вести ж переговори про звільнення повинен найбільш врівноважений представник родини заручника, чи компанії, на яку він працює, каже Кристофер Восс.

"З точки зору переговірника, треба одразу чітко дати зрозуміти нападнику, ви дасте йому те що ви може дати, лише якщо ви будете чітко розуміти, що заручник після цього буде звільнений. Це вимагає великої сміливості, але ви мусите їм сказати, що вони не отримають того чого вимагають, якщо не відпустять заручника", - додав він.

Кристофер Вос повторює, першим завданням людини, яку взяли в заручники, є вижити, наступним - полегшити умови свого утримання. Скажіть нападникам як вас звати, не опирайтеся, не дратуйте їх. Оцініть до якого типу людей відносяться ваші кривдники і спробуйте дізнатися що їм насправді від вас треба. Така поведінка в рази збільшує шанс виживання і успішне звільнення людини з полону.

Дивіться також: "Я люблю Донбас" примусили писати кров'ю - жертва сепаратистів

"Я люблю Донбас" примусили писати кров'ю - жертва сепаратистів
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Всі новини дня

Головні акценти допомоги Канади Україні - у інтерв’ю із посолкою України Юлією Ковалів. Відео

Канада надає не лише військову, а й потужну фінансову і гуманітарну допомогу. Про головні акценти допомоги Оттави Києву Юлія Ярмоленко поспілкувалася із посолкою України у Канаді Юлією Ковалів.

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео

США оголосили про новий пакет військової допомоги для України – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:04 0:00

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів. З подробицями – Остап Яриш.

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем і ініціатором включення борщу до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Більше

XS
SM
MD
LG