Спеціальні потреби

Україна та Росія на порозі війни - міжнародні ЗМІ


Чи вдасться Росія до відкритої всеоб’ємної окупації України? В останні 24 години російські танки та артилерія зайняли позиції, активізувався обстріл території, йде передокупаційна підготовка.

Сайт Mashable пише, що українсько-російський конфлікт досяг критичного рівня, а поведінка Росії сигналізує про ймовірне застосування вогню проти сусідної країни.

Автор статті нагадує про неодноразові заяви російських посадовців про можливе введення в Україну так званої миротвочої місії, а також неприховані обстріли території східної Украни з-за російського кордону.

Видання Mashable пише про різке збільшення за останні 2 доби Інтернет-відео-доказів накопичення російського війська на кордоні з Україною.

"Дії Росії свідчать про передокупаційну підготовку", - цитує слова експерта з питань глобальної політики Марка Галеотті видання Mashable.

"Утім всеохоплююча війна ще не почалась", - каже він. Видання нагадує, саме у серпні 2008-го року Росія напала на Грузію.

Джон Шиндлер, професор військово-морського коледжу США у Твітері нагадує, що серпень для російського війська – плідний місяць.

«Москва окупувала Польщу у серпні 1920 року, Манджурію – у серпні 1945-го, Чехословаччину – у серпні 1968, і Грузію – у серпні 2008-го», - розповідає американський професор.

Чи вдасться Росія до відкритої всеоб’ємної окупації України, - задається питанням видання Daily Beast. Російські танки та артилерія зайняли позиції, активізувався обстріл території в останні 24 години, чи можна це назвати початком війни?

«Небезпечні часи», - відповідає військовий експерт Лоуренс Фрідмен на сторінці у Твітері, де міжнародні політологи відкрили полеміку на тему розв’язання українсько-російської війни.

Фрідмен, що працює у Королівському коледжі військових досліджень у Лондоні, скептично ставиться до амбіцій російського президента окупувати українську територію.

«Я б сказав, це страшний сон для російскої армії. Утім стратегія відходу означала б згоду на поразку, хоча б і замасковану», - коментує ситуацію в Україні британський експерт.

Не вірить у перемогу росіян у можливій війні з Україною і журналіст видання Тайм.

Якщо Росія і сподівалась швидко окупувати східну Україні, вона втратила таку можливість, - вважає автор статті «Страх Росії перед загрозами потенційними породив справжню загрозу в Україні».

Журналіст захоплюється патріотизмом та здібностями української армії, яку ще місяць тому увесь світ вважав слабкою та нездатною воювати.

«Російська окупація призведе до тривалого конфлікту, який з’їсть популярність Путіна, як тільки з місця агресії до російських домівок почнуть надходити гроби з тілами», - йдеться у статті Тайм. Між тим, якщо ситуація не зміниться, українська армія швидко розчистить територію від сепаратистів впродовж кількох місяців, якщо не тижнів, - прогнозує видання.

Вчора Пентагон заявив про початок нового етапу допомоги для українського війьска.

За словами прес-секретаря Пентагону Ейлін Лаінез, йдеться про постачання в україні бронетранспортерів, вантажних та патрульних автомобілів, біноклі, прилади нічного бачення, невеликі патрульні катери, 4-річне навчання українських солдатів.

Устаткування оцінюється у 8 мільйонів доларів. Раніше у квітні США уже відправили подібний пакет допомоги Україні вартістю у 7 мільйонів доларів.

Дивіться також : Військова підтримка США допоможе Україні вистояти - конгресмен

Військова підтримка США допоможе Україні вистояти - конгресмен
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Показати коментарі (14)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG