Спеціальні потреби

Польща: зростає загроза вторгнення Росії в Україну


Дональд Туск, прем’єр-міністр Польщі

У середу прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що він має інформацію, яка свідчить про зростаючу загрозу «прямого вторгнення» Росії в Україну.

Туск заявив, що його оцінка основана на інформації, яку він отримав протягом останніх декількох годин. При цьому він не входив у подробиці.

«Загроза прямого вторгнення Росії в Україну вища, ніж кілька днів або пару тижнів тому», - сказав він.

Одночасно Північноатлантичний альянс виступив із заявою, в якій зазначається, що російський контингент біля кордонів України досяг 20 тисяч боєздатних військовослужбовців, і назвав ситуацію, що склалася "небезпечною".

"Нарощування Росією її сил ще більше посилює напруженість і підриває зусилля, спрямовані на пошук дипломатичного вирішення кризи," - заявила представниця НАТО Оана Лунгеску. Вона заявила, що Москва може використати своїх військових під приводом гуманітарної чи миротворчої місії, щоб надіслати в Україну.

«Ми не будемо здогадуватися, що думає Росія, але ми можемо бачити, що Росія робить на місці і це викликає серйозну стурбованість,» - сказала представниця НАТО.

За даними Ради національної безпеки й оборони України, Росія накопичила на кордоні з Україною близько 45 тисяч військових.

Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський увечері у вівторок висловив стурбованість, що відновилося нарощування російських військових угрупувань біля кордону з Україною, що збільшує ризик вторгнення.

«Такі речі роблять, щоб чинити тиск або увійти на територію», - заявив глава польського МЗС.

Його висловлювання, ймовірно, стали однією з причин зниження фінансових ринків на Волл-стріт у вівторок.

Європейські ринки в середу також знизилися. Схвильовані інвестори знайшли притулок в облігаціях з високим рейтингом на хвилі повідомлень про концентрацію російських військ біля кордону з Україною.

XS
SM
MD
LG