Спеціальні потреби

У Фінляндії думають над членством у НАТО, розчаровані політикою ЄС


Президент Фінляндії Саулі Нійністе заявляє, що його країна не відкидає варіанту приєднання до НАТО, а голова уряду Фінляндії Олександр Стабб розкритикував Москву за вторгнення до України. Про це повідомляє видання "Блумберґ".

“Можливість військового альянсу через членство у НАТО лишатиметься варіантом для нашої безпекової політики у майбутньому. Безпекова та оборонна політика ЄС не розвивалась так, як ми на це сподівались", - заявив президент Фінляндії у вівторок.

Між тим прем'єр-міністр Фінляндії Олександр Стубб відзначив, що Росія порушила міжнародне право.

“Ми не можемо торгуватись з приводу територіальної цілісності. Росія вчинила неправильно. На цьому континенті ми вже бачили достатньо випадків права сильного”, - заявив фінський політик.

Водночас президент Фінляндії закликав ЄС звернути увагу на фінансування оборонних бюджетів.

Як відомо, на відміну від інших країн Балтії, Фінляндія не є членом НАТО. Втім настрої у країні почали змінюватись на тлі кризи в Україні. Так головнокомандуючий силами оборони Фінляндії генерал Ярмо Ліндберґ цього місяця заявив, що Європа має бути готова до раптового погіршення на своїх східних кордонах.

Фінляндія має найдовший у Європі кордон з Росією і, у значній мірі, залежить від стану російської економіки.

Чимало оглядачів та експертів вказували на так званий "фінський варіант", вирішення кризи в Україні. Він, на думку відомого експерта Збіґнєва Бжезінського, передбачав би відмову України від членства у НАТО.

Дивіться також : Строуб Телботт: Росія - параноїдальна країна

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG