Спеціальні потреби

Попереду Холодна війна без правил – Олександр Сушко


Війна в Україні триватиме до повного виснаження - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Війна в Україні триватиме до повного виснаження - експерт

Через безкомпромісну позицію Росії Україна на сьогодні не має рішень для роз’язання військового конфлікту на сході. На цій думці, виступаючи у Вашингтоні, зійшлися українські політичні оглядачі, виступаючи на прес-конференції в Університеті Джорджа Вашингтона. Вони рекомендують українській стороні тягнути час, щоб реформувати армію та наростити військові сили.

Україна опинилася у патовій ситуації в конфлікті з Росією, і шляху виходу з неї поки не видно, переконаний учасник конференції, директор Інституту євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко. «Не можна розв’язати цей конфлікт без участі Росії. Але і з Росією цього вирішення не існує», - іронізує експерт. Він називає ситуацію в Україні «гарячою стадією Холодної війни», яка з часом охолоне, утім триватиме ще довго.

«У найближчому майбутньому Україна буде на передовій. Яку б ми війну не мали, чи гарячу війну, яка є зараз, чи Холодну війну. І ніхто вже не сумнівається, що попереду – довготривала Холодна війна. І Україна у цій війні буде на передовій», - розповідає Олександо Сушко.

Різниця між Холодною війною з Радянським союзом і сучасною, каже Сушко, що у попередній війні існували правила, які були прийняті основними сторонами конфлікту. У сьогоднішній же ситуації, як би її не називати,не існує правил, погоджених усіма гравцями. І цю непевність політолог називає основною проблемою, яка не дозволяє вирішити ситуацію швидко.

За словами Сушка, конфлікт в Україні не припинитися доти, поки якась зі сторін повністю не виснажиться, як це було з Радянським Союзом перед його розвалом. Він радить українській владі вести діалог із опонентами у будь-якому форматі, щоб виграти час на підготовку свого війська та домовленості із партнерами, допоки не прийде допомога із Заходу. Візит Порошенка до США та його очікування екперт називає надто завищеними.

«Я вважаю, що президентові не треба було публічно просити про цей статус. На той момент його мали б проінформувати, що згоди Адміністрації США на це немає. Бо тепер виглядає, що нам відмовили. Але такий статус дійсно дають різним країнам, але ще жодній країні не надали такий статус під час війни. Для вирішення таких питань треба трохи інший час», - підсумовує візит президента до США директор Інституту євроатлантичного співробітництва.

Оптимістичніше налаштований щодо ситуації в Україні професор Одеського Університету Володимир Дубовик. Не варто недооцінювати зусилля українського президента, каже він, адже відмова Барака Обами надавати Україні зброю та статус союзника ще не остаточна.

«Побачимо, чи було це тимчасовою відмовою Обами чи ні. Вони можуть переоцінити ситуацію, також очевидно щось відбувається за лаштунками, адже як ми знаємо, у офіційних прес-релізах не все розповідається, то тут може бути динаміка. Позиція Білого Дому може змінитися не лише через тиск Конгресу, а й через ситуацію в східній Україні», - зазначив Володимир Дубовик, директор Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету.

Володимир Дубовик вважає, що американський конгрес має якнайшвидше затвердити закон про надання Україні зброї і натиснути на Президента США, щоб він підписав цей документ.

Дивіться також: Марш за клімат у США

"Марш за клімат" Як це було
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

XS
SM
MD
LG