Спеціальні потреби

Москва не хоче продовжувати війну санкцій зі США – Сергій Лавров


Після першого тижня дебатів на засіданні Генасамблеї ООН стало зрозуміло - Росія опиняється у дедалі більшій ізоляції.

Москва не зацікавлена продовжувати війну санкцій з Вашингтоном. Такі несподівано примирливі заяви міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив на адресу США, повернувшись з Генасамблеї ООН в Нью-Йорку. Там, після першого тижня політичних дебатів, стало зрозуміло, що Росія опиняється в дедалі глибшій ізоляції від решти світу. Попри всі зусилля російських дипломатів представити події на Донбасі як внутрішньо-український конфлікт - світові лідери з трибуни ООН в унісон повторювали, що саме Росія провокує війну в Україні і загрожує безпеці усього світу.

Міністр закордонних справ Німеччини - країни, донедавна прихильної до Кремля - під час промови у суботу заявив, що Росія, будучи постійним членом ради безпеки ООН, анексувала Крим, і односторонньо змінила кордони Європи чим порушила міжнародне право. Конфлікт на сході України стосується кожного у світі, заявив Штайнмаєр, бо Росія почала ерозію міжнародного права з середини. Він закликав не допустити нового поділу Об'єднаних націй на Схід і Захід.

У між часі уряд Сполучених Штатів на різних рівнях розвиває співпрацю між США та Україною. Наприкінці тижня у Київ прибула група радників Пентагону для надання консультацій українцям щодо військового планування і тактики протидії незаконним збройним формуванням. Речниця Пентагону повідомила, що американські експерти будуть також збирати інформацію про потреби українського війська.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG