Спеціальні потреби

Протестувальники в Гонконгу очікують штурму


У Гонконгу мітингувальники ідуть на переговори із владою
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

У Гонконгу мітингувальники ідуть на переговори із владою

Урядові працівники Гонконгу повернулися в понеділок на роботу, запрацювали місцеві школи. Протести, що понад тиждень паралізували центр міста, поступово послабли. Їх ініціатори-студенти, кажуть, що домовились з урядовцями про терміни обговорення їх вимог. Демонстранти домоглися, що будь-які домовленості, досягнуті під час переговорів, будуть виконані владою міста.

А напередодні, учасники протестів пережили не легку ніч, під час якої очікували штурму свого табору, адже відмовились виконати вимогу уряду звільнити вулиці та припинити демонстрації. Кореспонденти «Голосу Америки» провели ніч разом з молодими демонстрантами, упродовж якої вони очікували на штурм поліції. Напередодні влада оголосила їм крайній термін. Однак цього разу штурму не було.

Порівняно з минулими днями ночувати просто неба в центрі Гонконгу залишилося менше демонстрантів. Попри ультиматум влади з вимогою звільнити вулиці до початку ранкової години пік, атмосфера в таборі була на диво розкута. У середмісті з того, що було напохваті, спорудили пам’ятник людині з парасолькою. Саме парасолями демонстранти минулого тижня захищалися від сльозогінного та перцевого газу, яким поліція намагалася розігнати протестувальників. Застосування сили владою лише посилило виступи та налаштувало громадську думку проти поліції, а парасольки стали символом революції. Демонстранти кажуть, що готові до нових дій влади.

«Якщо вони застосують військових, то нам треба буде розійтися, а потім прийти знову», – сказав Ніл Фонг, один з протестувальників.

У деяких групах тривало обговорення завдань, які об’єднали демонстрантів, – вимог гарантувати право на вибори без втручання Пекіна в реєстрацію кандидатів. Інші демонстранти розважалися грою в карти. Дехто спостерігав за поліцією, що стоїть на варті біля адміністративних будівель Гонконгу. Активісти кажуть, що навіть у разі штурму вони намагатимуться не здавати позиції: «Ми всі розуміємо, що існує справжня загроза, – сказала Єн Чой, учасниця протесту. – Якщо поліція вдасться до дій, ми будемо змушені відступити, але ми триматимемося до останньої хвилини. Ми обстоюватимемо наші вимоги, будемо боротися за народ Гонконгу, за його права».

Утім, інша учасниця, Теммі Тонг, зізналася: «Якщо тут стане справді небезпечно, я піду геть. Я знаю, що чимало людей, моїх близьких і друзів, підтримують наші вимоги, але вони також дбають і за мене, за мою безпеку».

Оголошений владою крайній термін минув. Поліція не намагалася розігнати протест. Однак утома і виснаження діють на демонстрантів, їхня кількість зменшується і постає питання: як довго учасники протестів зможуть утримувати свої позиції?

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG