Спеціальні потреби

НАТО не буде готовим до зіткнення з Росією - військовий експерт


Антипутінський плакат. Санкт-Петербург 2012-й рік.

Динамічні зміни у підходах російських військових до ведення війни ускладнюють планування з боку НАТО можливої відповіді на військову агресію Росії. На це вказує експерт аналітичного центру The Jamestown Foundation Роджер Макдермотт.

Макдермотт пікдреслює, що російські військові теоретики роблять наголос на тому, що військові не повинні використовувати єдиний шаблон, тож у випадку нової військової операції збройні сили Росії ймовірно не повторюватимуть підходів та тактик, використаних у Криму та Східній Україні.

"Всі ці фактори важливі для стратегів НАТО під час планування посилення безпеки східних членів Альянсу та варіантів відповіді на дії Росії, які б не підпадали під 5-ту статтю уставу НАТО (напад на одного з членів Альянсу є нападом на весь Альянс - прим.). Це також важливо при формуванні структури сил швидкого реагування - які мають посилити безпеку у Центральній та Східній Європі та Балтиці, шляхом консолідації сил швидкого реагування НАТО та їх розбудові на основі ротації", - вважає експерт.

НАТО - підкреслює автор - структурно не здатне оперативно застосувати результати аналізу дій Росії проти України для підготовки власних військових.

Росія не змінилась з часів царизму - командувач сухопутних військ НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

"Військовим стратегам НАТО необхідно півтора-два роки для розробки нових сценаріїв військових навчань. Це означає, що до 2016-го року Москва не побачить дієздатних сил швидкого реагування Альянсу", - підкреслює Макдермотт.

"Існує ризик, що очільники НАТО при плануванні варіантів відсічі Росії не матимуть чіткого уявлення про свою ціль, адже "нелінійні" методи ведення війни Росії - які на почтаку 2014-го року було продемонстровано в Україні у ще зародковому стані - зазнаватимуть подальших удосконалень", - зауважує Макдермотт.

Дивіться також : Застій 2.0: Куди заведе Росію Путін

Застій 2.0: Куди заведе Росію Путін
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

XS
SM
MD
LG