Спеціальні потреби

Генсек ООН засудив заплановані сепаратистами вибори

  • Голос Америки

Пан Ґі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун засудив вибори, які проросійські сепаратити планують провести на сході України, заявивши, що таке голосування суперечить Конституції України.

Заплановане на 2 листопада голосування означатиме зневагу до національних виборів, які відбулися минулої неділі і, на яких здобули перемогу прозахідні партії, націлені на об'єднання країни і врегулювання конфлікту.

«Генеральний секретар засуджує заплановане сепаратистськими угрупованнями в Східній Україні проведення власних «виборів» 2 листопада, що є порушенням Конституції та національного законодавства», - йдеться в заяві прес-секретаря Пан Ґі Муна Стефана Дюжарріка.

«Ці вибори серйозно підірвуть Мінський протокол і меморандум, які повинні бути реалізовані в якнайшвидшому порядку», - уточнив прес-секретар. - Генеральний секретар закликає всі сторони дотримуватися цих домовленостей і працювати в напрямку мирного вирішення конфлікту».

Як наголошується в заяві, важливо відновити стабільність в країні і забезпечити дотримання суверенітету і територіальної цілісності України.

Тим часом Росія заявила, що визнає результати виборів у Східній Україні. Офіційний Київ підкреслює, що вибори можуть підірвати надії на припинення конфлікту.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG