Спеціальні потреби

У США проходять проміжні вибори


Сьогодні у США – день виборів
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Сьогодні у США – день виборів

У вівторок американці обирають увесь склад Палати представників, третину складу Сенату та 36 губернаторів.

Так звані проміжні вибори менш популярні серед американців, ніж президентські. Довжелезних черг перед виборчими дільницями немає. Менш помітною була і виборча агітація. Якщо в президентських виборах бере участь 55-65% виборців, то у виборах в Конгрес – лише близько 40 %, повідомляє СNN. Але наслідки цих виборів для американської політики можуть бути суттєвими.

Лідер меншості в Сенаті Мітч Макконел каже, що його партія має намір бути відповідальною республіканською більшістю, якщо американці дадуть їй цей шанс.

Мітч Макконел вже незабаром може опинитися на чолі сенатської більшості. Для того, аби отримати контроль над Сенатом, республіканцям необхідно втримати свої штати Кентуккі, Джорджію та Канзас, і виграти шість з 13 місць, які сьогодні належать демократам. Оглядачі кажуть – це цілком ймовірно. Також очікується, що республіканці збільшать кількість місць в Палаті представників, яку вони вже контролюють. Таким чином увесь Конгрес опиниться в руках політичних опонентів Барака Обами. Проводити свою політику та затверджувати кандидатури президенту стане надзвичайно складно.

У середу американці можуть прокинутися з республіканцями в обох палатах Конгресу, та з легалізованою марихуаною в американській столиці

Популярність Барака Обами з 2012-го року впала. Під час цієї виборчої кампанії від діючого президента намагалися дистанціюватися навіть демократи. Своїм виборцям вони пояснювали: хоч ми з Обамою в одній партії, але його політику не підтримуємо. Лозунги такого змісту звучать в політичних рекламах багатьох кандидатів-демократів.

Демократ Мішель Нанн з Джорджії, фотографію з Обамою якої розмістили республіканські ЗМІ, поспішила роз’яснити: з діючим президентом вона фотографувалася не просто так, а на заході з вшанування колишнього президента-республіканця Джорджа Буша.

Але і в Демократичній партії на цих виборах можуть бути приємні сюрпризи. На виборах губернаторів – республіканці в штатах Флорида, Вісконсін та Пенсильванія, згідно з опитуваннями, можуть програти кандидатам-демократам.

Одночасно з виборами у Конгрес та місцевих влад, ті, хто прийшов на виборчі дільниці, також беруть участь і в референдумах з багатьох місцевих питань. Так у Вірджинії виборці визначалися щодо розміру позики, яку штат може взяти на потреби транспортування, та щодо пільг родинам загиблих військових. А от в Окрузі Колумбія мешканців запитали чи підтримують вони легалізацією марихуани. Виборці голосували за так звану ініціативу 71, згідно з якою кожен вашингтонець старший 21 року отримає право зберігати до 57 грамів марихуани та вирощувати до шести кущів зілля у себе вдома. Згідно з попередніми опитуваннями, 60% мешканців столиці готові проголосувати ЗА.

Перукарка Ліза каже, що вона цілковито проти куріння – будь-чого. Але якщо хочуть легалізувати марихуану – вона не маєю нічого проти. Зловживання будь-чим призводить до негативних наслідків. Але якщо це використано з розумом – для сну, сміху – гей, чому б і ні, - сказала вона.

Інженер Аса зазначив, що якщо поставити заборони і врегулювати продаж, як це є із алкоголем, проблем, на його думку, не буде.

Отже вже у середу американці можуть прокинутися з республіканцями в обох палатах Конгресу, та з легалізованою марихуаною в американській столиці.

Дивіться також: Сьогоднішні вибори у США визначать долю останніх років президентства Обами

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG