Спеціальні потреби

Грузія протестує проти агресії Путіна


15 листопада протестувальники зібралися перед будівлею парламенту у Тбілісі

«Якщо грузинський уряд німий, ми повинні зробити так, щоб світ почув наш голос. «Ні - анексії», - заявляють активісти багатотисячного мітингу у Тбілісі.

Із гаслом «Зупини Путіна» у Тбілісі у суботу відбувся багатотисячний мітинг. Люди протестують проти слабкої політики уряду Грузії щодо Росії. Організатори заходу - партія колишнього президента Михаїла Саакашвілі «Єдиний національний рух».

Низка центральних вулиць у Тбілісі перекрита. Мітингувальники звинувачують грузинський уряд у бездіяльності у відповідь на російську агресію.

«Це чіткий сигнал від грузинського суспільства, що ми ніколи не визнаємо факту зневаги нашого суверенітету путінським Кремлем і Росією. І ми ніколи не зійдемо зі шляху, на який ми стали, як природна частина вільного світу, природна частина Європи. Це також послання до уряду Грузії, такий собі вердикт за два роки їхньої роботи. Нам треба уряд, що фокусується на проблемах країни і не на способах політичної відплати», - зазначив Гіга Бокеріа, один з лідерів опозиційної партії «Єдиний національний рух».

«Якщо грузинський уряд німий, ми повинні зробити так, щоб увесь світ почув наш голос. Це дуже важливо, щоб ви сьогодні голосно сказали «Ні», «Ні - анексії», вигукував під час протесту Гока Габашвілі - один із лідерів мітингу на фоні плакатів із перекресленим обличчям російського президента. Крім грузинських прапорів і плакатів у мітингу видно також українські прапори.

Іншиw учасник мітингу Манама Ілурідзе звинуватив грузинський уряд у проросійській позиції, яка може призвести до небезпечних наслідків: «Я прийшов сюди, тому що нинішній грузинський уряд робить те, що хоче Росія. Я прийшов сюди, тому що боюся, що може трапитися найгірше. Я тут стояв, коли Росія бомбила нас».

У серпні 2008-го Росія напала на Грузію, окупація виглядала за нинішнім українським сценарієм: щоб захистити мешканців на сепаратистських територіях Південної Осетії та Абхазії.

Дивіться також: Гість студії розповідає про ситуацію в аграрному секторі України:

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

XS
SM
MD
LG