Спеціальні потреби

Путін зробив все для самоізоляції - Нємцов


Борис Нємцов

МОСКВА - Глава зовнішньополітичного відомства Росії Сергій Лавров заявив, що про ізоляцію країни навіть мови немає. Про це він сказав на засіданні Ради із зовнішньої і оборонної політики в п'ятницю, 22 листопада, повідомляють російські медіа.

«Звичайно, нашій економіці наноситься збиток в результаті санкцій, але тільки за рахунок збитку економіки країн, які їх ввели», - уточнив Лавров.

Нагадаємо, раніше віце-президент США Джозеф Байден, перебуваючи з візитом у Києві, підкреслив, що Росія ризикує потрапити у ще більшу ізоляцію, якщо продовжить виявляти «неприйнятну» агресію щодо України.

Про зовнішньополітичний і внутрішній курс Кремля і про те, як сьогодні виглядає Росія в очах світової громадськості і глав провідних держав, Російська служба «Голосу Америки» попросила висловитися співголови Республіканської партія Росії - Партії народної свободи («РПР-ПАРНАС»), лідера руху «солідарність» Бориса Нємцова.

Віктор Васильєв: Борис Юхимович, чому, на ваш погляд, викликано заяву міністра закордонних справ РФ? Як сьогодні сприймають Росію в світі?

Борис Нємцов: Вони чомусь думають, що брехня для внутрішнього користування так само добре продається, як і в зовнішньому світі. Звичайно, це не так. Всі розуміють, і це було добре видно в Австралії та Мілані, що Путін зробив все для самоізоляції. Самоізоляція настала ... З ним не розмовляють на рівних, як розмовляли буквально рік-два тому і вже ніколи не будуть з ним так розмовляти. Тому що він порушує всі міжнародні зобов'язання.

Тому що він веде абсолютно агресивну і безвідповідальну політику. Тому що він примудрився почати війну з братнім народом України. Як ще з ним можна розмовляти в цій ситуації? Так, спілкуватися з ним, природно, продовжать. Зрозуміло, що Росія - член Ради Безпеки ООН, ядерна держава. Але він ніколи не стане рівним, а буде ізгоєм. Власне, він уже ізгой, і Росія знаходиться в ізоляції. А погано від цього всім громадянам нашої країни.

В.В .: Президент Литви Даля Грибаускайте днями назвала Росію «терористичною державою», що викликало сильне невдоволення Кремля. Як ви до цього ставитеся?

Б.Н .: Я б не став ототожнювати Володимира Путіна зі всією державою і країною. Так, дійсно є терористи, яких Путін підтримує, в тому числі у війні з Україною. Це правда. Але в Росії є й такі рухи, в яких ми активно беремо участь, і які виступають проти цього. Є партії, які дотримуються європейського вибору. Ми нещодавно створили коаліцію «За європейський вибір Росії».

Тому називати всіх терористами, звичайно, неправильно. Ми з цим категорично не згодні. А що стосується підтримки Путіним терористів, то так, вона здійснюється. Але так треба прямо і говорити, що Путін - спонсор цих самих діячів, називаючи не країну, а особистість. Взагалі, треба відокремлювати ізгоїв від великої країни, у тому числі і тоді, коли робиш гучні заяви. Тому я б на місці президента Литви так і вчинив.

В.В .: Ви у своєму блозі написали, що Путін «дав вказівку готуватися до санкцій протягом 10 років». Що це значить, і якими наслідками загрожує для Росії?

Б.Н .: Це означає, що він і далі буде проводити агресивну зовнішню політику, буде і далі воювати, псувати відносини з усіма, включаючи найближчих сусідів. Це означає продовження убивчої для країни політики. Йому наплювати, що відбувається всередині країни. Я це бачу на прикладі Ярославської області (Нємцов - депутат Ярославської обласної думи - В.В.). Його базовий пріоритет - гонка озброєнь і безмежна особиста влада.

Все інше його не цікавить. Зокрема, наприклад, що люди не можуть зробити операцію в лікарні «Швидкої допомоги», як це відбувається в Ярославлі, що не вистачає ліків для онкологічних хворих, що зростають тарифи і податки. Цілком очевидно, що з таким діячем країна вступає в довгі худі роки, і людей чекають дуже і дуже великі потрясіння і проблеми. Думаю, народ рано чи пізно прозріє. Сподіваюся, що це буде не занадто пізно.

Дивіться також: Україна не готова до офіційного оголошення війни – Олег Махніцький

XS
SM
MD
LG