Спеціальні потреби

Актуально

Путін буде непереможним, поки Захід не посилить тиск

Putin

Путін сподівається, що економічні збитки від санкцій рано чи пізно змусять Захід відступити, і що довше триватиме протистояння, то більшими будуть шанси, що Захід «піддасться своїй звичній жадібності та безхребетності», пише директор Центру Карнегі-Європа Ян Тешау у статті «Українське комунікаційне протистояння» на сайті.

Щоб прискорити капітуляцію Заходу, Кремль режисирує ретельно сплановану та майстерно реалізовану комунікаційну кампанію, покликану змінити громадську думку в ключових західних країнах, пише автор і посилається на свій перший досвід нападу десятків інтернет-тролів у Твіттері минулого тижня.

На перший погляд, цей «хрестовий похід Кремля» виглядав дуже організованим, пише політолог: час було обрано ідеально, облікові записи авторів у Твіттері виглядали достатньо реальними, а відмінності між повідомленнями здавалися достатньо великими. Однак ретельніший аналіз показав, що повідомлення здебільшого були «штамповками», так, ніби вони слідували «темникам» згори.

«Загалом цей епізод нагадав мені тактику Червоної армії – не надто продуману, але масовану, добре організовану та дисципліновану», – пише автор. Однак водночас це змусило його замислитися: що робить Захід для того, щоб відбивати ці атаки?

«Загалом зусилля офіційного Заходу з опору цунамі дезінформації та обману, що походить безпосередньо з Москви, навіть особисто від найвищих російських посадовців, були дуже кволими. Кмітлива боротьба з тролінгом, як це робить посольство Сполученого Королівства в Києві, стало поодиноким винятком. Така слабка відповідь – це ганьба», – пише Тешау.

Однак, на його думку, Заходу не треба перейматися пошуком хитріших стратегій, щоб боротися з російською пропагандою. Так, у Росії Путін має майже необмежену свободу виставляти речі в потрібному йому світлі, на відміну від західних урядів – особливо беручи до уваги, що «чимала частина ЗМІ на Заході мають принаймні, м’яко кажучи, дещицю симпатії до Путіна».

«Однак попри позірний дисбаланс, Заходу не потрібно вигадувати та підтримувати великою ціною паралельну «правду», нитки якої видно повсюди. Інакше кажучи, Заходу не треба опускатися до пропаганди, він може покладатися на силу фактів», – пише Тешау.

Він радить урядам регулярно проводити брифінги для світових і місцевих ЗМІ про події в Україні, щонайменше двічі на тиждень; створити та популяризувати веб-сайти з оригінальними матеріалами; та розглядати соціальні медіа як дуже важливі канали, які не можна віддавати «оплачуваним з Кремля тупакам».

«Це дешева, ефективна стратегія. Насправді це ще й досить весело. Щось на зразок «Сердитих пташок» – руйнувати одну брехливу хитку хатку за іншою. У неї треба грати частіше», – підсумовує автор.

«Непереможний» пан Путін» – під таким заголовком вийшла сьогодні редакційна стаття у Washington Post.

Російський президент поводиться так, ніби йому нічого боятися від США та ЄС: продовжує надсилати в Україну війська, ще міцніше втягує Абхазію у свою орбіту та оголошує себе «непереможним».

За словами Путіна, він ніколи не припустився «глобальної чи стратегічної» помилки за всі свої 15 років при владі, оскільки «ніколи не приймає випадкових рішень, рішень, які можуть мати наслідки, яких я не передбачив».

Можливо, так він намагався заспокоїти росіян, які починають хвилюватися через економічні труднощі та санкції Заходу – а можливо, він просто вирахував, що Росія легко переживе ці санкції, а нових не буде, пише газета.

«Здається, Захід втомився від протистояння з Росією навіть попри те, що імперіалізм пана Путіна посилюється. На прес-конференції в Австралії цього місяця президент Обама оголосив, що задоволений теперішнім рівнем санкцій одразу після того, як підтвердив, що Росія брутально порушує припинення вогню в Україні», – пише газета.

Тим часом віце-президент США Джо Байден вкотре відхилив прохання українських лідерів надати смертоносну зброю, яка могла б допомогти зупинити російську агресію. «Замість цього він повчав демократично обраний уряд про необхідність запроваджувати сувору економію та здійснювати законодавчі реформи», – пише видання.

Своєю чергою Європейський Союз останнім часом запровадив лише суто символічні санкції, додавши ще кількох осіб до чорного списку. Однак санкції не зупинили Путіна, і якщо Захід не запровадить нові санкції, Кремль і надалі діятиме так, ніби йому нічого не загрожує.

Всі новини дня

США і Туреччина напередодні самітів НАТО та G7 обговорили експорт українського зерна та єдність в Альянсі 

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу та Держсекретар США Ентоні Блінкен 

Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу обговорили підтримку України перед російською агресією, можливості експорту українського зерна та єдність в НАТО. Телефонна розмова відбулась у суботу, напередодні самітів НАТО та "Групи семи".

Саміт Північноатлантичного Альянсу має відбутись у Мадриді 29-30 червня цього року. "Група семи" зустрічається цими днями у Німеччини.

"Держсекретар Блінкен та міністр закордонних справ Чавушоглу обговорили важливість єдності НАТО напередодні саміту Альянсу 29-30 червня у Мадриді, - мовиться у заяві Державного департаменту США. - Вони також обговорили постійну підтримку України перед російською агресією, що триває".

За документом, Блінкен "висловив вдячність міністру закордонних справ (Туреччини - ред.) за дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб українська сільськогосподарська продукція змогла вступити на світові ринки".

Напередодні міністр Чавушоглу заявляв, що Анкара розслідує повідомлення про те, що Росія викрала українське зерно та відправила до інших країн, зокрема і в Туреччину. Він зазначив, що викрадені партії зерна під час розслідування поки не виявлені.

Глава МЗС Туреччини запевняв, що Анкара докладає зусиль, аби організувати міжнародну зустріч у Стамбулі для обговорення експорту українського зерна.

Вторгнення Росії в Україну 24 лютого призвело до перебоїв у каналах постачання зерна. За даними Організації Об’єднаних Націй, більше 36 країн отримують половину або більше зернових поставок із Чорноморського регіону.

Російські військові, окрім знищення та крадіжки частини українського зерна, блокують ключовий південний порт України - Одесу, що гальмує експорт понад 20 мільйонів тонн українського зерна. Кремль також притримав продаж частини власного зерна та добрив на світових ринках, стверджуючи, що санкції Заходу перешкоджають їхньому експорту.

Як очікується, на саміті "Групи семи", який 26 червня відкрився у Німеччині, оголосять про продовольчу допомогу найбільш вразливим країнам світу.


Лідери G7 зібралися на зустріч затьмарену російською війною проти України

Президент США Джо Байден з керівниками Баварії, південного регіону Німмеччини, де відбувається триденний саміт G7. 25 червня 2022 р.

Російська війна проти України та наслідки агресивних дій Москви для світу стали головними темами переговорів на саміті Групи 7 (G7) - зустрічі керівників найвпливовіших демократій, що відбувається у німецькій Баварії.

В той час як керівники Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії зібралися у неділю 26 червня на триденну зустріч, з України надійшли повідомлення про нові вибухи російських ракет у Києві та в інших українських містах на тлі руйнівного наступу Росії на Донбасі.

Президент США Джо Байден назвав російські ракетні обстріли Києва "огидним варварством".

Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна.
Олаф Шольц

Від західних лідерів очікують кроків у межах обіцяної довготермінової економічної і військової підтримки України та дієвіших санкцій проти Росії.

Викликом, особливо для Європи, є пошуки заміни для російської нафти й газу на тлі різкого зростання світових цін на енергію.

Український президент Володимир Зеленський визнав, що війна зараз вийшла на “морально та емоційно складний етап”, коли українці впевнені у перемозі, але також розуміють подальшу загрозу втрат.

Нові чисельні ракетні удари деякі коментатори називають розлюченою відповіддю Москви на початок застосування українцями ракетних установок і далекобійних гармат отриманих нещодавно від США та інших західних держав.

Сигналом для саміту Групи 7, а також для саміту НАТО через кілька днів у Мадриді, називають також заяву Росії про плани розмістити в Білорусі ракети здатні нести ядерні боєзаряди.

“Це підтвердження, що санкційних пакетів проти Росії недостатньо, збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні, де вони зараз і потрібні. Потрібні більше, ніж у будь-якому іншому місці у світі”, - сказав у суботу Зеленський, зазначивши головні положення його планованих виступів перед учасниками самітів G7 і НАТО.

Західні лідери також намагатимуться узгодити нові зусилля для подолання міжнародної енергетичної кризи, браку харчів та глобальних кліматичних змін ускладнених російською війною.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон одним з головних завдань для західних лідерів зараз назвав збереження згуртованості у протидії Росії та у допомозі Україні.

“Я вважаю, що є тиск і є побоювання. І про це треба бути відвертими. Але саме згуртованість стала тим найдивовижнішим, коли йдеться про відповідь Заходу на вторгнення Путіна в Україну. Адже НАТО - єдине, Група семи - їдина. А щоб зберегти ту згуртованість, щоб вона працювала, необхідна дуже, дуже відкрита дискусія про наслідки того, що відбувається, про тиск, який відчувають окремі друзі і партнери, тиск, який відчуває населення, коли йдеться про ціну енергії, харчів тощо. Отже, лише справді працюючи, спільно шукаючи вирішення, ми зможемо зберегти ту єдність і рухатися вперед”.

Партнери Заходу

Німецький канцлер Олаф Шольц запросив на саміт також керівника Сенегалу, що головує зараз в Африканському Союзі, Аргентину - голову Спільноти країн Латинської Америки й Карибських держав, а також Індонезію, Південно-Африканську республіку та Індію, що прийматиме наступний саміт G20.

“Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна так само як і в боротьбі з голодом і злиднями”, - заявив Шольц напередодні, виступаючи в парламенті у Берліні.

Агентство Reuters зауважує, що багато країн південної півкулі стурбовані можливими міжнародними негативними наслідками західних санкцій проти Росії.

Reuters цитує офіційного представника Європейського Союзу про те, що країни Сімки будуть доводити партнерам, що різке зростання цін на харчі у світі - це результат дій Росії, оскільки санкції проти сільського господарства західні країни не запроваджували.

Також лідери вказуватимуть, що агресивні й руйнівні дії Москви є проблемою не тільки України, а вражають цілий світ.

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

У Сан-Дієго відкрили виставку-фандрайзінг "Український голос". На ній представили понад 140 робіт українських художників, кошти від продажу яких підуть на допомоги родинам, що постраждали віж війни.

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG