Спеціальні потреби

Чорна п’ятниця: У США відкрили сезон розпродажів


Понад 50 млрд за день американці витратять у магазинах
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Понад 50 млрд за день американці витратять у магазинах

Дані продажів у «чорну п’ятницю» є важливим індикатором стану економіки, адже майже 70% усієї економіки США складають споживчі витрати, - кажуть ритейлери.

Ажіотаж в американських магазинах набирає обертів у "чорну п’ятницю". В магазини ринули мільйони людей у гонитві за знижками. А деякі крамниці відкрили свої двері ще з опівночі. На дорогах – затори, біля входів до магазинів – штовханина. І хоча з появою Інтернет-торгівлі чимало магазинів втратили постійних клінєнтів, сьогоднішні знижки є надто великою спокусою.

День Чорної п’ятниці у центрі Нью-Йорка почався спокійно, кілька сотень покупців терпляче вишикували чергу до дитячого супермаркету Toys Are Us.

Інша справа – у магазині техаського міста Х’юстон, тут продають техніку значно емоційніше. У буквальному сенсі бій за телевізор ціною 99 доларів закінчується втручанням поліції. Тим не менше, Стів Братспіс, менеджер магазину Волмарт задоволений: «Цього року ми продамо більше телевізорів, ніж коли-небудь продавали».

Але «чорною» цю п‘ятницю називають не так через бійки, як через прибутки магазинів, які історично вносилися у бухгалтерські книги чорним чорнилом.

Минулого року кожен покупець на чорну п’ятницю витратив в середньому 407 доларів

За даними Національної Федерації роздрібної торгівлі цього року у США намір отоваритись під час «чорної п’ятниці» мають 95,5 мільйонів людей. Це на три мільйони більше, ніж торік, і на 6 мільйонів більше – ніж позаминуого року.

Минулого року кожен покупець на чорну п’ятницю витратив в середньому 407 доларів, а загалом по країні було витрачено 57,5 мільярдів доларів. Цього року прогнозують що цифри будуть вищими.

Дані продажів у цей день є важливим індикатором стану Американської економіки, кажуть фахівці Національної Федерації роздрібної торгівлі. Адже майже 70% усієї економіки США складають саме споживчі витрати.

Магазини наввипередки знижують ціни, щоб привабити покупців. І їхні клієнти не проти цим сповна скористатися, вони називають цей день «марафоном».

Мережу магазинів Волмарт до 9 години ранку у п’ятницю по всій країні відвідало понад 22 мільйони людей – це більше, ніж кількість відвідувачів Діснейленду за цілий рік.

А пік онлай-розпродажів у США очікується у так званий «кібер понеділок»

Онлайн-мережі також не пасуть задніх. Один з найбільших онлайн-магазинів Амазон перебив ціни багатьом конкурентам традиційного типу, зокрема, на телевізори з високою здатністю, відео-ігри та мобільні телефони.

Тож незважаючи на ажіотаж, чимало американців уникають традиційних магазинів у чорну п’ятницю. Кажуть, краще отоваритись онлайн або в інший день, коли є розпрродажі: «Я не хочу застрягнути тут і чекати з усіма іншими. Бо черги – це найгірше», - каже мешканка Нью-Йорка.

А пік онлай-розпродажів у США очікується у так званий «кібер понеділок», коли після довгих вихідних мільйони офісних працівників у США, повернувшись за свої робочі комп‘ютери, займуться онлайн шопінгом.

Дивіться також: Після реформ Захід завалить Україну інвестиціями - експерт

Сотні мільярдів від Заходу Україна може отримати після реформ - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

XS
SM
MD
LG