Спеціальні потреби

Актуально

Путіну краще мовчати (світова преса)

Один з небагатьох друзів Володимира Путіна в Європейському Союзі – це угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан, пише угорський аналітик Петер Креко у The Moscow Times. Цікаво, що під час свого першого терміну на посаді прем’єра, з 1998 до 2002 року, він притримувався чіткого євроатлантичного політичного курсу та багато зробив для підготовки Угорщини до вступу до ЄС 2004 року.

Водночас від самого початку уряд Орбана наголошував необхідність поліпшувати відносини з державами за межами ЄС, насамперед з Китаєм, Росією, Азербайджаном і Туреччиною, та відкривати для них свої ринки. Тоді така політика виглядала прагматичною та раціональною, оскільки стосувалася передусім економіки, пише автор.

Однак після 2011 року ця стратегія, яку назвали «Відкриттям на схід», ставала дедалі більш ідеологічною. Орбан почав зустрічатися з главами Албанії, Азербайджану (який він навіть назвав «зразковою країною») та Туркменістану, наголошуючи на зміцненні політичних зв’язків.

Ще 2008 року Орбан критикував Росію, кажучи про «путінських маріонеток» в інших європейських урядах
Петер Креко

«Стало зрозуміло, що ця стратегія в поєднанні з протекціоністською економічною політикою призвела до погіршення у відносинах із Заходом», – пише Креко.

Зміна у відносинах між Угорщиною та Росією була ще несподіванішою: ще 2008 року Орбан критикував Росію, кажучи про «путінських маріонеток» в інших європейських урядах, але тепер він один з найважливіших друзів Путіна в ЄС, пише аналітик.

Існує три причини, які пояснюють стратегію Орбана.

«По-перше, він справді вірить, що Захід і ЄС занепадають, тому відкриватися на Схід і готуватися до світу, в якому вже не домінуватиме Захід – цілком раціонально», – пише автор.

По-друге, Орбан сподівається на дешеві енергоносії – основу його популістської політики – з Росії, Азербайджану та Туреччини. І, по-третє, «він дедалі сильніше відчуває, що неліберальна політична система, що кишить повсюдною корупцією, яку він будує в Угорщині, несумісна з європейськими цінностями, тож авторитарні та гібридні режими стають природними союзниками».

Проте план Орбана навряд чи спрацює, пише автор: «Ми не бачили жодних успішних результатів політики «Відкриття на схід» угорського уряду, а тим часом дипломатичні відносини із західними країнами, особливо зі США, у найгіршому стані з 1990 року. Навіть якщо Орбан зараз спробує змінити курс, може вже бути надто пізно».

А Пол Родерік Ґреґорі присвятив чергову статтю у Forbes кремлівським інтернет-тролям, назвавши їх новою зброєю Путіна у пропагандистській війні проти України.

«Армія інтернет-тролів, які нав’язують паралельну реальність, вигадану Кремлем, росіянам і скептичній західній аудиторії, – це питання життя та смерті для путінського режиму. Якщо росіяни не повірять у ці історії, то Путін втратить високі рейтинги, завдяки яким тримається його режим», – пише автор.

Ця армія заполонила секції коментарів в інтернет-виданнях, унеможлививши будь-який змістовний діалог: редактор британської газети The Guardian повідомляв, що статті про Україну збирають по 40 тис. коментарів на день як наслідок «оркестрованої Кремлем кампанії» проросійських тролів. Тому багато видань закривають статті для коментарів.

Ґреґорі ділиться спостереженнями за поведінкою та висловлюваннями тролів у коментарях до його власних статей: зазвичай це загальні фрази з «супового набору» заготовок на всі випадки, серед яких найпоширенішими є особисті образи.

Крім того, пише автор, для тролів дуже важлива моральна рівновага («Так, збиття літака Малайзійських авіаліній було трагедією, але хіба США не збили колись іранський пасажирський літак?»).

Також тролі ніколи не визнають помилок, навіть якщо їх «приперти до стіни» неспростовними доказами, та не вагаючись заперечують очевидне.

Тролі – це не жарт, але мені здається, що вони програють у цій битві
Пол Родерік Ґреґорі

Оскільки тролі завжди слідують спущеним згори логічним структурам і сценаріям, то їх аналіз може виявити картину сподівань і страхів Путіна та його оточення, пише автор. Україна в наративі Кремля – це незаконне та злочинне державне утворення, нацисти, негідні допомоги та довіри Заходу. Допомога США призведе до третьої світової війни, і «рішучий Путін не вагаючись застосує ядерну зброю (тим часом як боягузливий Захід цього не зробить), і Захід програє», пише Ґреґорі. Російських військових в Україні, переконані тролі, немає (поодинокі солдати або заблукали під час навчань, або «у відпустці»), тому немає і загиблих росіян – дарма що російська громадська організація називає цифру від 15 до 20 тис. жертв з російського боку.

«Тролі – це не жарт, але мені здається, що вони програють у цій битві», – пише автор. Захід підтримує Україну, у Києві сформовано новий уряд реформаторів, а санкції та падіння цін на нафту руйнує російську економіку; і підтримка Путіна падатиме мірою збільшення кількості жертв...

«У своєму щорічному зверненні до народу 4 грудня Путін міг лише похвалитися поверенням «сакрального» Криму в лоно Матері-Росії та пояснити всі проблеми Росії ненавистю Заходу. Володимире, якщо це все, що в тебе є – краще мовчати», – підсумовує автор.

Дивіться також: Лідери республіканців США розповіли, як допомагатимуть Україні

<iframe src="http://chastime.share.voanews.eu/flashembed.aspx?t=vid&id=2546258&w=640&h=363&skin=embeded" scrolling="no" frameborder="0" width="640" height="363"></iframe>

Всі новини дня

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео

Як США допомагають у боротьбі за права кримсько-татарського народу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:02 0:00

Делегація українських політиків та представників громадянського супільства перебуває у Вашингтоні. Головна редакторка видання «Українська правда» Севгіль Мусаєва – про допомогу США у боротьбі за права кримсько-татарського народу, та притягнення росіян до відповідальності за воєнні злочини.

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео

Як працює міжнародний офіс «Дія. бізнес» у Варшаві. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:49 0:00

У Варшаві почав роботу перший міжнародний офіс проекту «Дія. бізнес», покликаний допомогти українцям, які прибули до Польщі через війну Росії в Україні, започаткувати власну справу. Розмова із міністром цифрової трансформації України Михайло Федеровим.

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео

Сенат голосуватиме за 40 мільярдів доларів допомоги Україні – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Законопроект про допомогу Україні на 40 мільярдів доларів винесли на голосування Сенату на ранок у четвер. З подробицями – Юлія Ярмоленко

Посадовці Адміністрації Трампа помстилися Євгену Віндману – звіт Офісу генінспектора Пентагону

Архів від 19 листопада 2019 року, помічник Ради національної безпеки підполковник Олександр Віндман (ліворуч) зі своїм братом-близнюком, підполковником армії Євгенієм Віндманом, після свідчення перед комітетом з розвідки Палати представників.

У середу, 18 травня, Офіс генерального інспектора Пентагону оприлюднив звіт, в якому дійшов висновку, що Євген Віндман, брат полковника армії у відставці Александра Віндмана, ключового свідка у першому процесі щодо імпічменту екс-президента Трампа, ймовірно, зазнав помсти з боку чиновників тодішнього президента.

«Перебуваючи на службі в РНБ, скаржник зробив захищені повідомлення, стверджуючи, що колишній Президент Трамп порушив закони США, коли президент Трамп звернувся до іноземного уряду розслідувати звинувачення проти колишнього віце-президента і кандидата в президенти від Демократичної партії Джозефа Р. Байдена-молодший, його політичний опонент», - йдеться у повідомленні.

Це вказує на те, що саме Євген Віндман був тим викривачем, який написав анонімну скаргу на телефонну розмову екс-президента США Дональда Трампа і Володимира Зеленського, де висловив стурбованість, що американський президент намагався використати допомогу іноземного лідера для власних цілей у передвиборчій кампанії, що пізніше стало підставою для процесу імпічменту проти колишнього президента США. Згодом Трамп багато критикував викривача й закликав до розкриття його особистості.

«Ми провели це розслідування у відповідь на скаргу, подану на гарячу лінію Міністерства оборони 18 серпня, 2020 року, стверджуючи, що різні посадовці адміністрації, включаючи колишнього президента Дональда Дж. Трампа, вчинив дії проти підполковника Євгена Віндмана (заявника), армії США, коли він працював у Раді національної безпеки (РНБ) у Вашингтоні, округ Колумбія, в помсту за захищені комунікації», - йдеться у звіті.

Скаржник стверджував, йдеться у звіті, що посадові особи, помстилися також й через його зв’язок із братом-близнюком та його захищене спілкування із членами Конгресу.

Його брат, Александр Віндман, що має українське коріння, був провідним свідком у процесі щодо імпічменту президента Дональда Трампа. На слуханнях у Конгресі він визнав, що двічі засвідчував стурбованість стосовно кроків адміністрації Трампа стосовно України. Зокрема, після зустрічі представників української влади з Джоном Болтоном (тоді радник президента з питань національної безпеки) та після телефонної розмови між президентами США та України.

У 44-сторінковому звіті слідчий орган дійшов висновку, що на основі «переваги доказів», «більш ймовірно», що Євген Віндман зазнав помсти, але він не містить рекомендацій щодо потенційних наслідків для посадовців, які вже покинули Білий дім.

Як повідомляв раніше Голос Америки, підполковник Сухопутних військ США у відставці, колишній представник Ради з національної безпеки при президенті США Александр Віндман подав судовий позов до особистого адвоката екс-президента Трампа - Руді Джуліані та Трампа-молодшого, звинувативши їх та інших представників попередньої адміністрації Білого дому у змові із метою залякування.

Улітку 2020 Віндман заявив, що залишає службу у Збройних силах США. Його адвокат тоді сказав, що Віндман став жертвою "кампанії тиску, залякувань та помсти" після свідчень у процесі імпічменту.

Після слухань в Конгресі син президента США Дональд Трамп-молодший твітив: "Якби не фантастичні розслідувальні навички [лідера конгресового розслідування щодо імпічменту у Палаті представників, конгресмена Адама Шиффа - ред.], Дональду Трампу було би складніше знайти, кого необхідно звільнити. Дякую, Адаме!"

Дивіться також: Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео

Колишній міністр оборони Молдови: російська загроза для Молдови реальна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

На нещодавній зустрічі міністрів закордонних справ країн Групи семи було висловлено побоювання, що війна в Україні може перекинутися і на Молдову. Колишній міністр оборони республіки Віталій Марінуца вважає, що російська загроза для Молдови є реальною. Про це він розповів Олександру Яневському.

Більше

XS
SM
MD
LG