Спеціальні потреби

У китайському Сіньцзяні мусульманкам заборонили носити бурки


Китайські поліцейські на місці вибуху поблизу залізничної станції в Урумкі, 1 травня 2014 р.

У китайському Урумкі мусульманкам заборонили носити бурки

В адміністративному центрі Сіньцзян-Уйгурського автономного району Урумкі (Китай) заборонили традиційні головні убори – бурки, які носять деякі мусульманські жінки. Державне видання Сіньцзян-Уйгурського району повідомило в четвер, що місцеві керівники Комуністичної партії ухвалили заборону на носіння бурок на засіданні постійного урядового комітету.

Влада в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі запровадила низку обмежень релігійного життя мусульман, намагаючись придушити хвилю етнічних заворушень.

Протягом останніх років сотні людей загинули під час атак на урядові, а останнім часом – і недержавні установи в Сіньцзяні та навколо нього.

Уряд звинувачує в насильстві мусульманських сепаратистів, які отримують підтримку з-за кордону. Він почав масоване придушення виступів. Лише цього року страчено десятки і запроторено до в’язниць сотні запідозрених осіб. Проте багато людей у Сіньцзяні, у населенні якого переважає мусульманська уйгурська група, кажуть, що причиною насильства є дискримінаційна політика.

Крім заборони бурок, сіньцзянська влада інколи забороняє чоловікам з довгими бородами користуватися громадськими автобусами. Деяким студентам також забороняють дотримуватися посту під час мусульманського священного місяця Рамадану.

Багато уйгурів також скаржаться на економічні утиски та привілейоване ставлення влади до преставників найбільшої етнічної групи в Китаї – хань, які хвилями переселюються до Сіньцзяну.

Китай заперечує дискримінацію уйгурців і каже, що вливає в регіон гроші та підвищує тамтешні стандарти життя.

XS
SM
MD
LG