Спеціальні потреби

Актуально

Десята річниця цунамі в Таїланді

Таїланд : 10 років після цунамі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Таїланд : 10 років після цунамі

Коли десять років тому потужне цунамі в Індійському океані накрило узбережжя Таїланду, світ побачив кадри, на яких величезні хвилі здіймаються над мальовничими прибережними курортами. Проте в сільській місцевості від стихійного лиха загинуло безліч незадокументованих мігрантів з Бірми.

Минуло десять років, відколи цунамі спустошило рибальське село Бан Нам Хем у Таїланді. Однак сліди того зловісного дня залишаються й досі.

Уряд поквапився надати допомогу туристичним осередкам, але для сіл, які постраждали найбільше, де проживало багато нелегальних рибалок з Бірми, полегшення наставало дуже повільно.

Через страх арештів і депортації багато тих, хто вижили, були змушені покинути роботу та майно й не могли звернутися по допомогу та знайти зниклих родичів.

Дивлячись на погане поводження з робітниками, керівник місцевої спільноти Ванчай Джітчареон вирішив допомогти їм повернути собі свою землю та відбудувати спільноту.

«Люди були змушені переселитися після того, як цунамі знищило їхні будинки та майно, тож вони були зайняті виживанням. І тоді тайські землевласники скористалися цим, поставивши на спірних землях огорожі та знаки «Вхід заборонено», – каже Джітчареон.

Попри депортацію понад двох з половиною тисяч мігрантів упродовж наступних після цунамі місяців, зараз у провінції більше мігрантів, аніж до трагедії – і тепер більшість з них зареєстровані в органах влади.

Традиційно працівники-мігранти виконують роботу, непривабливу для більшості тайців. Однак у цьому селі є й інші причини створення робочих місць.

«Коли будинки відбудували, тайці боялися жити біля води. Вони повиїжджали і здали нам свої будинки. Після цунамі наші помешкання стали кращими» – каже Ла Міо, рибалка з Бірми.

Незважаючи на тести ДНК та широкий збір даних про загиблих, особи 495 похованих на місцевому кладовищі залишаються невстановленими.

Тайський рибалка Прапат Конгмунг втратив шістьох членів своєї родини, зокрема семирічного сина, якого вважають зниклим безвісти. На його думку, уряд більше опікується іміджем туристичної галузі, аніж встановленням осіб місцевих загиблих.

«Я почуваюся зрадженим, тому що вони не дуже нам допомогли. Ми всі люди. Чому з нами поводяться інакше? Вони не підтримали нас і забрали всі тіла до Пхукета, щоб полегшити доступ іноземцям», – каже Конгмунг.

Тимчасом як у прибережній місцевості відновлюється підприємництво та забудова, багато хто сподівається, що уроки минулого не буде забуто в разі майбутніх потрясінь.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG