Спеціальні потреби

Через російські підводні човни посилено протиракетну оборону Вашингтона - ЗМІ


JLENS Joint Land Attack Cruise Missile Defense Elevated Netted Sensor System

Потенційна загроза столиці США з боку російських підводних човнів озброєних керованими ядерними ракетами призвела до посилення заходів протиракетної оборони на східному узбережжі США. Про це на сторінках видання "Форейн полісі" пише Джеффрі Льюіс директор програми запобігання поширенню ядерних озброєнь у Східній Азії Центру Джеймса Мартіна.

Експерт вказує на розміщення у Балтиморі системи JLENS, яка покликана убезпечити столицю США від керованих ракет та безпілотників. Він відзначає, що Москва систематично відправляє підводні човни озброєні керованими ядерними ракетами до берегів США.

"Офіційно повідомляється, що розміщення пари аеростатів JLENS на морських кордонах столиці є відповіддю на прогрес, якого досягнуто у царині крилатих ракет підводного пуску. На практиці йдеться про бойові російські підводні човни озброєні керованими ракетами з ядерними зарядами, які здійснюють патрулювання вздовж Східного берегу США", - пише автор.

Дивіться: Як працює система JLENS. Відео компанії Raytheon

Спокусливою може здатись ідея спробувати одним ударом "обезголовити" структуру керування ядерними силами

"Як я вказував раніше, найбільшою загрозою стратегічній стабільності є так зване "обезглавлення". Що це значить? Якщо і США, і Росії важко уявити такий ядерний удар по ворогу, який знищить понад 1000 ядерних боєголовок на боєвому чергуванні супротивника, то спокусливою може здатись ідея спробувати одним ударом "обезголовити" структуру керування ядерними силами шляхом знищення президента та невеликої кількості інших провідних високопосадовців", - пише експерт.

Він відзначає, що Росія так само побоюється потенційної загрози у форматі "обезглавлення" з боку США.

На думку Льюіса, єдиною альтернативою новій гонці озброєнь між Росією та США може стати договір про контроль озброєнь, який за нинішніх обставин видається малоймовірним.

"Але задайте собі питання, що здається безглуздішим? Те, що Москва та Вашингтон можуть відновити зусилля спрямовані на скорочення ядерних загроз? Чи те, що сторони мають спрямовувати до берегів одне-одного підводні човни озброєні керованими ядерними ракетами, одночасно будуючи повітряні аеростати-радари та машини судного дня?", - пише Джеффрі Льюіс.

Дивіться також : Крах Росії струсоне світ, дії Путіна непередбачувані - ЗМІ

Крах Росії струсоне світ, дії Путіна непередбачувані - ЗМІ
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

XS
SM
MD
LG