Спеціальні потреби

Донори американської політики


Сотня найбільш впливових донорів спільно виділила на передвиборчі гонки в США у 2014 році близько 323 мільйонів доларів - Politico

Демократи збудували більшу частину своєї передвиборчої кампанії на бичуванні республіканців: мовляв, ті витрачали надто великі гроші на власні потреби, але виявляється трати самих демократів у 2014 році значно перевищили бюджети їх опонентів. Принаймні, якщо вірити відкритим даним, пише американське видання Politico.

Як доказ видання наводить цифри зі звітів Федеральної виборчої комісії та Служби внутрішніх доходів США. Так, із сотні найбільших донорів американської політики у 2014-му близько 174 мільйони доларів жертводавці виділили на демократів, і лише трохи більше ніж 140 мільйонів доларів – на республіканців.

Утім, наведений список не враховує видатки заможних некомерційних організацій, які приховують імена своїх «годувальників». Такі організації сильно підтримують республіканців, і звіти свідчать, що розміри їх прихованої допомоги консерваторам могли сягати від 127, а лібералам - до 33 мільйонів доларів. Це лише частина грошей, яка пішла на американську політику в 2014-му. Але вона була настільки впливовою, що, може, і перекрила розрив у бюджетах двох політичних сил США, а нарешті, можливо, і висунула республіканців вперед.

Багатії, що минулоріч віддавали гроші в основному або виключно на потреби демократів займають 52 місця із вказаної сотні. До їх переліку потрапив і найбільший на сьогоднішній день каліфорнійський мільярдер – Том Стейєр. Останній на допомогу Демократичній партії та окремим її кандидатам віддав $ 74 млн.

Список донорів американської політики складається переважно з відомих у політичних колах імен, як то: «яструб» грального бізнесу у Лас-Вегасі й один з із найбагатших чоловіків світу – Шелдон Адельсон (у списку він обійняв третє місце), і американський фінансист Джордж Сорос та його син Джонатан Сорос (16-те місце).

Але у великій політичній грі з’явились і цілком нові імена. Наприклад, професійний реслер у минулому – Стефані Макмен (17-те місце), яка підтримала республіканських кандидатів. На стороні демократів опинився американський математик і меценат «Джим» Саймонс, який ще у 2012 році заявив про себе як про найбільшого донора лівих сил.

Колишній мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, що з демократа став республіканцем, а тоді й незалежним гравцем, тепер не планує витрачати свої статки на якусь конкретну партію.

«Блумберг є незалежним гравцем і він підтримує поміркованих кандидатів із обох сторін на федеральному рівні й на рівні штатів, і він буде продовжувати робити це», – прогнозує політичний радник Блумберга – Говард Вольфсон.

XS
SM
MD
LG