Спеціальні потреби

Актуально

ЄС: зараз не час послаблювати санкції проти Росії

Федеріка Моґеріні

Міністри закордонних справ держав – членів Європейського Союзу сказали в понеділок, що підстав для зняття економічних санкцій проти Росії немає, попри пропозиції примирення, які висловила верховна представниця ЄС з питань закордонних справ.

Федеріка Моґеріні в конфіденційній записці, яка потрапила до агенції новин Reuters, припускала, що держави – члени ЄС можуть відновити переговори з Росією про світову дипломатію, торгівлю та інші питання, якщо Москва виконає домовленості про припинення конфлікту в Україні.

«Не думаю, що ми повинні думати, як відновити зв’язки. Це Росія повинна думати, як їх відновити», – сказав міністр закордонних справ Латвії Лінас Лінкевічус журналістам, прибувши на зустріч, де мали обговорювати документ Моґеріні.

Пропозицію Моґеріні розкритикували рішучіше налаштовані члени ЄС, такі як Латвія, яка сказала, що це подасть російському президентові Володимирові Путіну неправильний сигнал про готовність ЄС обстоювати свою позицію.

ЄС і США запровадили жорсткі санкції проти Росії за підтримку бойовиків в Україні, але не в усіх 28 держав – членів ЄС ці санкції викликають ентузіазм. За словами Лінкевічуса, в ЄС немає підстав змінювати свою політику чи скасовувати санкції.

Міністр закордонних справ Данії Мартін Лідеґаард сказав, що зараз не час «відмовлятися від будь-яких санкцій чи посилати якісь сигнали про те, що ми готові це зробити, але... ми повинні вивчити всі можливості знайти політичне рішення цієї кризи».

Міністр закордонних справ Швеції Марґот Вальстром сказала, що ЄС повинен залишити в дії санкції проти Росії, але водночас мати довготермінову перспективу налагодження діалогу з Москвою.

За словами Моґеріні, будь-яке ослаблення санкцій проти Росії можливе лише в разі поступу у вирішенні конфлікту в Україні.

Себастіан Курц, міністр закордонних справ Австрії, яка дотримується більш м’якої позиції щодо санкцій, сказав, що ЄС має розробити стратегію налагодження відносин з Росією в довгостроковій перспективі. «Річ не в посиленні чи послабленні санкцій, а у відмові від рефлекторної реакції... Я думаю, неправильно лише слідувати рефлексам», – сказав він журналістам.

ЄС прийматиме рішення щодо продовження санкцій проти Росії в березні, і для цього буде потрібна одностайна згода всіх його членів.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG