Спеціальні потреби

Назарбаєв просить Обаму бути активнішим в українському питанні


Барак Обама і Нурсултан Назарбаєв (архівне фото)

За повідомленням Білого дому, президенти США та Казахстану висловили зацікавленість у пошуках мирного врегулювання ситуації на сході України і визнали важливість дотримання принципів суверенітету і територіальної цілісності.

У телефонній розмові Барака Обами з Нурсултаном Назарбаєвим у середу лідери двох країн обговорили міцні і всеосяжні відносини США і Казахстану та партнерство з метою зміцнення безпеки в усьому світі, йдеться в заяві Білого дому.

Проте в повідомленні про розмову, поширеному офісом Назарбаєва, вказується, що президент Казахстану «висловив прохання на адресу свого американського колеги про більш активне підключення до пошуку компромісу з українського питання».

«Глава держави зазначив, що економічні санкції проти Росії впливають і на центрально-азійський регіон», - йдеться в повідомленні прес-служби президента Казахстану.

Деталей щодо впливу санкцій на економіку Казахстану не наводиться.

Тим часом в заяві Білого дому наголошується, що сторони «підтвердили спільну зацікавленість у пошуках мирного врегулювання ситуації в Східній Україні і визнали важливість дотримання принципів суверенітету та територіальної цілісності».

«Президент США повторив, що шлях до узгодженого врегулювання конфлікту проходить через повноцінну реалізацію Мінських угод, які підписала Росія, - вказують у Білому домі. - Він закликав Казахстан і далі відігравати активну роль у пошуках мирного виходу з ситуації в Україні».

У Казахстані повинен був пройти саміт лідерів України, Росії, Німеччини та Франції, присвячений врегулюванню української кризи, але він був відкладений, оскільки сторони вирішили, що ситуація, яка складається, не сприяє успішному результату такої зустрічі.

XS
SM
MD
LG