Спеціальні потреби

Чого у Давосі домоглась Україна?


Чого у Давосі домоглась Україна?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Чого у Давосі домоглась Україна?

Рік глобальних викликів і небезпек, нестабільності і надто крихкого миру. Як покласти край бідності і насильству та зменшити градус напруги у світі – головні питання на Всесвтіньому економічному форумі у швейцарському Давосі. Серед гарячих точок на мапі світу цьогоріч яскравіше, ніж будь-коли, позначена Україна.

«Я ніколи не думав, що у світі одночасно буде стільки конфліктних ситуацій. У вирішенні деяких з них ми маємо успіхи. Йдеться, зокрема, про Україну. Ми разом маємо відновити мир в Україні, шляхом санкцій та дипломатії», заявив державний секретар США Джон Керрі.

Ми разом маємо відновити мир в Україні, шляхом санкцій та дипломатії
Джон Керрі

Водночас з звідусіль звучать заклики надавати Україні більше допомоги. Міжнародна спільнота не підтримує Україну так, як вона на це заслуговує – переконаний попередній очільник Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Про це він заявив на «українському сніданку» у Давосі.

Захід має терміново надати Києву додаткову фінансову допомогу, інакше на економіку держави очікує колапс. Більше того, нестабільність України погіршить ситуацію в боротьбі з тероризмом, а це – загроза і для інших країн регіону – підкреслив Баррозу.

Допомогти Україні – в інтересах Заходу. Бо нині на карту поставлене майбутнє і всього Європейського Союзу
Джордж Сорос

Наступні кілька тижнів критично важливі у цьому питанні – вважає мільярдер і філантроп Джордж Сорос. Києву нині доводиться вправлятися і з військовою загрозою, і з крихкою економікою.

Диреткор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард уже заявила, що МВФ розгляне прохання української влади підписати нову довготермінову програму кредитування України. Шанси узгодити проект – великі:

«Наразі українська влада справді демонструє нам рішучість провести серйозні довготермінові структурні реформи, а також змінити свою бюджетну політику так, аби економіка України почала одужувати».

Росія підірвала всю повоєнну структуру Європи та поставила під сумнів цілісність її кордонів. Однак діяти з позиції сили ЄС не буде
Анґела Меркель

Допомогти Україні – в інтересах Заходу. Бо нині на карту поставлене майбутнє і всього Європейського Союзу – наполягає Джордж Сорос. Росія, за словами фінансиста, діє як «мафіозна держава». Її керівники використовують владні ресурси для власного збагачення і не гребують жодними методами, аби тиснути на Україну і виставляти себе стратегічним противником ЄС.

Натомість, російські високопосадовці із трибун світового економічного форуму продовжують грати у доброчесність, заявляючи: «Україна – друг, красти території сусідньої держави Москва ніколи не планувала».

Та у Європі вже перестали вірити Кремлю. Напередодні Анґела Меркель, виступаючи у яскраво жовтому піджаку на тлі традиційних синіх кольорів давоської сцени, вкотре заявила – Росія підірвала всю повоєнну структуру Європи та поставила під сумнів цілісність її кордонів. Однак діяти з позиції сили ЄС не буде:

Захід має терміново надати Києву додаткову фінансову допомогу, інакше на економіку держави очікує колапс
Жозе Мануель Баррозу

«Про жодне воєнне вирішення цього конфлікту не йдеться, тому санкцій неможливо уникнути. Вони не є остаточними, і можуть бути зняті, якщо причина, через які ми їх запровадили, зникне. Але до цього ще далеко».

Німецький уряд та Євросоюз навіть заговорили про можливість запропонувати Росії створення широкої зони вільної торгівлі, при умові якщо та припинить агресію в Україні. Але чи здатен в сьогоднішніх умовах Путін, який колись сам пропонував торгувати без кордонів від «Лісабона до Владивостока», прислухатись до європейської логіки невідомо. Меркель ж наголошує - переговори між ЄС та Євразійським союзом можливі, однак спершу має припинитись кровопролиття в Україні.

Дивіться також: Бжезинський: Надання українцям зброї для оборони – засіб стримування Путіна

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Юлія Ярмоленко приєдналася до Української служби "Голосу Америки" 2015-го. До цього 6 років працювала кореспондентом міжнародного відділу новин на телеканалі “ICTV”. Висвітлювала знакові події у 15 країнах світу – від Всесвітнього економічного форуму в Давосі і до Венеційської бієнале. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка із дипломом магістра. Киянка.

    Захоплюється фотографією, танцює румбу, співає італійською, зловживає словами «пацани» і «па-па». 

XS
SM
MD
LG