Спеціальні потреби

Актуально

«Вибач, Україно, Путіна тобі не перемогти» – BloombergView

Українські військові обороняють свої позиції в с. Луганське, Луганська обл., 24 січня 2015 р.

Керівництво України та Захід припустилися низки помилок, які унеможливили припинення війни, пише Марк Чемпіон на сайті BloombergView. По-перше, скасування Верховною Радою позаблокового статусу України та заява про намір вступити до НАТО, на його думку, «були серйозним промахом, який зробив поновлення війни неминучим», оскільки Путін не може погодитися на мир без гарантії невступу України до Альянсу.

По-друге, рішення утримувати Донецький аеропорт будь-якою ціною після того, як на переговорах у Мінську «сторони погодилися, що він відійде бойовикам», теж було хибним, вважає автор – адже таким чином українська влада показала, що збирається не лише захищати свою територію, а й готується відвоювати захоплені бойовиками території.

По-третє, Україна почала забезпечувати свою армію зброєю, наданою членами НАТО, і тому Путін почав новий наступ, не чекаючи поки українське військо буде переоснащене та краще навчене західними фахівцями, пише Чемпіон.

Своєю чергою, Барак Обама припустився помилки, зобразивши Путіна у своїй промові «Про стан справ у державі» переможеним.

«Якби Обама мав бодай якесь уявлення про характер Путіна, то зрозумів би, що найкращий спосіб підштовхнути його до наступу – це похвалитися про перемогу над ним», – пише автор.

Якщо Путін гадатиме, що санкції не буде розширено або що вони варті страждань, то, на думку Чемпіона, Росія може вирішити прокласти сухопутний коридор крізь Маріуполь до Криму або захопити Одесу.

«Тож оскільки США та НАТО не хочуть воювати з Росією через Україну (і це слушно), то вони мають допомогти Порошенкові зрозуміти, що цей конфлікт може закінчитися лише домовленістю, відповідно до якої Україна повинна буде піти на політично болючі поступки», – пише автор.

Так само, нагадує він, Росія «розчавила» Грузію, коли та не погодилася на умови Росії щодо Абхазії та Південної Осетії, і НАТО не прийшло їй на допомогу.

«Зрозуміло, що Україна не хоче збільшеного варіанту Абхазії чи Південної Осетії в Східній Україні, але вже надто пізно зупиняти Росію на цьому шляху. Що довше Порошенко прикидаєтсья перед своїм народом, ніби Україна може відвоювати Донецьк і Луганськ, то більшою виявиться українська Абхазія і то більше людських життів, суверенітету та коштів втратить Україна», – підсумовує автор.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG