Спеціальні потреби

Озброєння України для США - вибір між іміджевими втратами та реальним ризиком - експерт


Путіну зійде з рук будь-яка ескалація в Україні доки немає загрози поширення нестабільності на територію НАТО. Про це на сайті Європейського центру Карнеґі пише його директор Ян Тешау (Jan Techau) у матеріалі присвячено питанню надання, чи ненадання Заходом зброї Україні.

"За моєю оцінкою, Україна і надалі буде надто неважливою для Заходу, щоб заради неї іти на ризики. Це могло би змінитись лише у разі неминучої загрози поширення конфлікту на територію НАТО, А доки Путін триматиметься подалі від неї, йому зходитиме з рук навіть значно більше ніж, те що він досі робив", - прогнозує експерт.

Тешау переконаний, як противники так і прихильники озброєння України на Заході зважають на ймовірні наслідки відповідної політики. При цьому обидві групи керуються бажанням зменшити можливі ризики.

Президентська адміністрація зовнішню політику якої вважають слабкою може спокуситись нагодою довести свою твердість

"Вони розуміють, що більш активна позиція Заходу може призвести до подальшої ескалації. Але обидва табори також визнають і те, що активність Заходу може призвести до деескалації, бо примусить іншу сторону зрозуміти, що вона зайшла надто далеко".

"Але ні прихильники ні противники озброєння України не мають впевненості щодо політики за яку виступають, хоча перші і готові змиритись із невідомим. Готовність ризикувати залежить від того, чи вважаєте ви, що ситуація достатньо погана, щоб піти на ризик; і чи думаєте, ви що робити хоч щось є меншим ризиком, ніж не робити нічого", - розмірковує Тешау.

Українське на Санденсі : "Російський дятел" та "Кастинг Оксани Баюл". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00

При цьому дослідник відзначає, що для США озброєння України зрештою може стати питанням престижу та збереження іміджу світової потуги.

"Президентська адміністрація зовнішню політику якої вважають слабкою може спокуситись нагодою довести свою твердість. Ризик здатись слабкими вдома у США може переважити ризик можливих негативних наслідків надання озброєнь".

"З іншого боку, президент США Барак Обама має оцінити, що тягне за собою більший ризик : і надалі триматись осторонь кризи в Україні і підживлювати думку Путіна щодо нього; чи навпаки надати зброю і підживити російську пропаганду, яка подає конфлікт в Україні, як результат агресії Заходу", - пише Тешау.

Дивіться також : Фільми про цю війну, ще дивитимуться у Гаазі - заступник посла України у США

Показати коментарі (6)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG