Спеціальні потреби

У Вашингтоні відбувся благодійний концерт на честь загиблих під час Революції гідності


Благодійний концерт на честь Небесної Сотні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Благодійний концерт на честь Небесної Сотні. Відео

Героїв Небесної Сотні вшановували у столиці Сполучених Штатів Америки. Відомий серед діаспори музичний гурт “Гердан” дав благодійний концерт, присвячений загиблим під час Революції Гідності. Найбільша зала Посольства України в США, де відбувся концерт, ледве вмістила всіх охочих. За словами одного з організаторів концерту, громадської організації “Юнайтед Гелп Юкрейн”, квитки розкупили миттєво.

«Ми повинні були відмовляти людям, тому що було дуже багато заявок цього тижня, вчора, сьогодні. Люди почали просто надсилати гроші, і казати: ми хочемо прийти. Ми спершу турбувалися, що ніхто не зможе прийти, я зараз у нас проблема інакша», – сказала Оксана Осіпова з «Юнайтед Гелп Юкрейн».

Посол України в США Олександр Моцик зазначив, що діаспора бере активну участь у допомозі Україні.

«Концерт і взагалі цей захід ми організували разом з українською молодіжною організацію у Сполучених Штатах Америки – «Юнайтед Гелп Юкрейн». Хочу сказати дуже добре слово взагалі про всю українську молодь Америки. А зокрема про цю організацію, яка дуже багато робить сьогодні для допомоги Україні, для допомоги фронту, збираючи кошти, інші речі, необхідні для фронту».

За словами скрипальки Соломії Горохівської, подібні концерти мають відбуватися частіше, а не раз на рік. Вона вважає, що музика є одним з джерел поширення інформації про Україну.

«Власне, своєю музикою ми стараємося приблизити слухача до нашої культури, до нашої країни і до того, що відбувається. Маємо багатьох друзів і фанів нашої групи, і вони кажуть: ми читаємо новини про Україну, бо ми знаємо вас», – каже вона.

Репертуар гурту, за словами піаністки Оксани Скідан, великий і різноманітний.

«Є певні твори, які ми завжди граємо. Наприклад, мелодію Мирослава Скорика – це як наш гімн музикантів, який дуже важливий. Є речі, які ми граємо з традиційної фольклорної музики. Ми дивимося вперед, і ми не втрачаємо надії, віримо, що все буде добре. Ми віримо, що Україна буде єдиною, віримо, що сонце зійде над чудовою, щасливою країною», – каже вона.

Серед присутніх були учасники подій на Майдані, активісти громадських організацій, представники української діаспори та пересічні американці.

«Концерт мені дуже сподобався. Лишилось багато задоволення. Я дуже люблю піаніно і скрипку, і коли це було разом – це дуже було цікаво», - каже один з відвідувачів, Роман.

«Концерт був надзвичайним. Дуже талановиті виконавці, гарна музика. Всі люблять класичну музику. Я ніколи не чув тих, хто дістав музичну освіту в Україні, у Східній Європі. Зазвичай це американці. Це був надзвичайно цікавий культурний досвід», - каже інший відвідувач, Джордж.

Гроші від продажу квитків підуть на відправку контейнера з ліками та медичним устаткуванням до України.

«Крім концерту, ми ще робимо й аукціон. Наприклад, ці каски мені передала Третя Сотня, і багато з них вже продані через Інтернет. Усі отримані кошти ідуть на лікування поранених у зоні АТО та на Майдані, а також речі, які потрібні на Східній Україні та решту необхідних речей», - каже активістка Тетяна Алдаве.

Попри те, що чимало українців мешкають поза Україною, багато з них не втрачають зв’язку з рідною землею та намагаються допомогти тим, хто потребує помочі у цей складний час.

Дивіться також: Влада не покарала вбивць "Небесної сотні", не думає і про "дивізію" - кияни. Відео

Влада не покарала вбивць "Небесної сотні", не думає і про "дивізію" - кияни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG