Спеціальні потреби

Патова ситуація на Донбасі виграшна для України – Мотиль


Українські військові біля Артемівська, 3 березня 2015 р.

Українська армія недостатньо сильна, щоб перемогти у відкритому протистоянні з Росією. Однак це й не потрібно: Україна повинна бути лише настільки сильною, щоб не дати перемогти Росії, пише політолог Олександр Мотиль у Foreign Policy.

Це означає не дозволити Росії почати повномасштабну війну або змусити Київ реінтегрувати Донбаський анклав, вважає автор. Для цього Україна повинна якомога швидше трансформувати свою армію та забезпечити її необхідними озброєннями.

«Змінити структуру збройних сил – це складне та довготривале завдання, на відміну від отримання належної зброї, яке переважно є питанням грошей і політичних зв’язків», – пише Мотиль.

Тимчасом як Україна зможе здійснювати реформи, російська економіка буде змушена нести тягар свого збіднілого і нестабільного донбаського протекторату – оскільки, на думку політолога, Київ навряд чи утримуватиме сепаратистів попри підписану Мінську угоду-2.

«Українські політики не мають ілюзій, ніби західна зброя змінить баланс сил у Cхідній Україні. Однак вони сподіваються, що сильніша українська армія змусить Путіна двічі подумати перед тим, як ще більше загострювати протистояння», – пише він. Адже саме агресія Заходу, а не його бездіяльність спонукає російського президента поводитися агресивно, наголошує автор.

«Оскільки Росія вдасться до загострення, якщо побачить слабкість, то необхідно посилити українську армію, щоб вона могла й надалі утримувати патову ситуацію та стримувати Росію. Тоді й тільки тоді, на думку Києва, стане можливим мир», – пише Мотиль.

Дивіться також: Експерт: корупцію в Україні можна вбити політичним рішенням

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG