Спеціальні потреби

Актуально

Нова доктрина безпеки України спрямована на вступ до НАТО

Олександр Турчинов

Загрузла в конфлікті з проросійськими сепаратистами на сході, Україна представила нову доктрину безпеки, яка засуджує агресію Росії та спрямована на вступ країни до НАТО.

На засіданні Ради національної безпеки та оборони її керівник Олександр Турчинов заявив, що Україна розглядає російську агресію як «довгостроковий фактор» і бачить у членстві в НАТО «єдину надійну зовнішню гарантію» її суверенітету та територіальної цілісності.

Висловлювання Турчинова та зусилля з розробки нової доктрини безпеки, найімовірніше, викличуть роздратування Росії, яка анексувала Кримський півострів в березні 2014 після того, як на хвилі повстання, внаслідок якого було скинуто промосковського президента, в Києві прийшов до влади прозахідний уряд.

Турчинов наголосив, що п’ятирічна стратегія заснована на реальності військової агресії, розв’язаної Росією.
«Уперше в історії постійний член Ради Безпеки ООН, що володіє ядерною зброєю, використовує цей чинник для залякування міжнародного співтовариства і використовує свій військовий потенціал для анексії та захоплення території європейської країни», – сказав він.
За його словами, європейська та євроатлантична інтеграція тепер є пріоритетом політики України, і Київ націлений на координацію дій своїх Збройних Сил і розвідувальних служб з аналогічними структурами Північноатлантичного альянсу.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG