Спеціальні потреби

Актуально

Нова доктрина безпеки України спрямована на вступ до НАТО

Олександр Турчинов

Загрузла в конфлікті з проросійськими сепаратистами на сході, Україна представила нову доктрину безпеки, яка засуджує агресію Росії та спрямована на вступ країни до НАТО.

На засіданні Ради національної безпеки та оборони її керівник Олександр Турчинов заявив, що Україна розглядає російську агресію як «довгостроковий фактор» і бачить у членстві в НАТО «єдину надійну зовнішню гарантію» її суверенітету та територіальної цілісності.

Висловлювання Турчинова та зусилля з розробки нової доктрини безпеки, найімовірніше, викличуть роздратування Росії, яка анексувала Кримський півострів в березні 2014 після того, як на хвилі повстання, внаслідок якого було скинуто промосковського президента, в Києві прийшов до влади прозахідний уряд.

Турчинов наголосив, що п’ятирічна стратегія заснована на реальності військової агресії, розв’язаної Росією.
«Уперше в історії постійний член Ради Безпеки ООН, що володіє ядерною зброєю, використовує цей чинник для залякування міжнародного співтовариства і використовує свій військовий потенціал для анексії та захоплення території європейської країни», – сказав він.
За його словами, європейська та євроатлантична інтеграція тепер є пріоритетом політики України, і Київ націлений на координацію дій своїх Збройних Сил і розвідувальних служб з аналогічними структурами Північноатлантичного альянсу.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG