Спеціальні потреби

Аятолла Хаменеї звинуватив США у створенні «міфу» про ядерні амбіції Ірану


Аятолла Хаменеї

У неділю верховний лідер Ірану піддав критиці Сполучені Штати, звинувативши Вашингтон у створенні «міфу» про іранську ядерну загрозу.
Аятолла Алі Хаменеї закликав збройні сили Ірану «готуватися до оборони». Цю заяву було зроблено після того, як минулого тижня високопоставлений представник збройних сил США попередив про можливість військових дій проти іранських ядерних об'єктів.
Заклик Хаменеї пролунав через день після того, як іранський міністр закордонних справ Мохаммед Джавад Заріф критично відгукнувся про заяву голови Об'єднаного комітету начальників штабів генерала Мартіна Демпсі, який заявив у минулий четвер, що «військове рішення ... покликане не допустити створення Іраном ядерної зброї, не виключається».
Заріф охарактеризував заяву генерала як «стару звичку, від якої важко позбутися».
Дипломати, які представляють дві країни, діють на основі укладеної кілька тижнів тому рамкової угоди про ядерну програму, яка повинна підготувати ґрунт для скасування санкцій проти Ірану в обмін на скорочення масштабів ядерної програми.
Іранське керівництво заявляє, що ядерна програма країни має суто мирний характер. Противники угоди побоюються, що будь-які поступки дадуть змогу Ірану створити ядерну зброю.
Цього тижня у Відні почнеться черговий раунд переговорів між шістьма світовими державами й Іраном. Остаточну угоду планують укласти до 30 червня.
У переговорах з Іраном беруть участь США, Велика Британія, Німеччина, Китай, Росія і Франція.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG