Спеціальні потреби

Держдеп США: сепаратисти намагаються збільшити свою територію


Ентоні Блінкен

Перший заступник держсекретаря США Ентоні Блінкен під час телефонної прес-конференції сказав, що насильство на Сході України «походить майже виключно з боку сепаратистів і Росії, яка їх підтримує».

Як повідомляє ВВС, за його словами, якщо подивитися на лінію розмежування, встановлену у вересні, коли були досягнуті перші Мінські угоди, то можна побачити, що кожен осередок військових дій зараз розташований на захід від неї.

Іншими словами, сепаратисти, яких підтримує Росія, намагаються збільшити свою територію, сказав Блінкен. Україна ж доклала значних зусиль для того, щоб виконати свої зобов'язання в рамках Мінських угод, сказав заступник держсекретаря США.

Він знову наголосив, що Вашингтон підтримує Мінські угоди і вважає їх очевидним способом для розв'язання кризи і відновлення територіальної цілісності України.

Москва регулярно заявляє про непричетність до конфлікту в Україні й декларує зацікавленість у його мирному врегулюванні.

Сепаратисти на своїх сайтах звинувачують українських військових в порушенні режиму припинення вогню.

Спостерігачі ОБСЄ фіксують на Донбасі важке озброєння, незважаючи на заяви сторін про виведення такої техніки.

12 лютого лідери України, Франції, Німеччини і Росії домовилися про припинення вогню на Донбасі від 15 лютого, а також відведення важкого озброєння від лінії розмежування. Домовленості повністю не виконуються, сторони конфлікту обвинувачують одна одну в порушенні режиму припинення вогню.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG