Спеціальні потреби

З початку року поліцейські у США застрелили 385 людей


У американських поліцейських заберуть військове спорядження. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

У американських поліцейських заберуть військове спорядження. Відео

Це вдвічі більше, ніж звітує офіційна статистика.

Такі сенсаційні цифри опублікувало видання Вашингтон Пост, яке самостійно почало фіксувати факти загибелі людей від куль правоохоронців. За законом, поліцейські відділки штатів не зобов‘язані надавати таку статистику федеральному уряду. Редакція Вашингтон пост припускає, що поліція свідомо замовчує цю інформацію. У 80 відсотках випадків, пише видання, жертви сутичок з поліцією були озброєні «потенційно смертельними об‘єктами». Із майже 400 летальних випадків, лише трьом поліцейським було висунуто обвинувачення у злочині.

Одночасно адміністрація США робить кроки, щоб покращити взаємини поліції та населення. Так, Президент Обама заборонив урядові США передавати місцевій поліції окремі види військового устаткування та спорядження, включно з гусеничними бронетранспортерами і великокаліберною вогнепальною зброєю. Тим часом, деякі правоохоронці кажуть, що в деяких ситуаціях без військового устаткування їм не обійтися.

Сутички з поліцією і заворушення у Фергюсоні штату Міссурі минулого року цілком нагадували бойові дії. Але президент Обама каже, що не хоче аби поліція була схожа на армію, що воює з місцевим населенням:

«Ми бачили, як воєнізоване оснащення часом створює враження окупаційної армії, а не сили, яка є частиною громади, якій служить і яку захищає».

Обама заборонив федеральним структурам передавати поліції військове устаткування й спорядження, зокрема гранатомети й бронемашини. Натомість, він наголошує, що поліція повинна взаємодіяти з місцевою громадою і розбудовувати довіру:

«Йдеться не лише про реагування в критичних ситуаціях. Поліція повинна з’являтися не лише після злочину, стрілянини чи убивства. Там треба бути постійно і бажано запобігати злочинам».

Шериф Майк Блеклі каже, що позбавляти місцеву поліцію військового спорядження – велика помилка. Його дільниця через федеральну програму отримала бронемашину, яка упродовж років не раз виручала поліцію:

«Зокрема одного року ми його використовували, коли давали раду озброєній до зубів психічно хворі особі, що забарикадувалася у будинку. Ми наблизилися у бронемашині, щоб мати можливість використати слізний газ».

З військового спорядження поліція також отримує від уряду пристрої нічного бачення і вертольоти – дуже важливі у боротьбі зі злочинністю.

XS
SM
MD
LG