Спеціальні потреби

В Колумбії знайшли спосіб знешкодження мін, які залишаються у землі після конфлікту


"Розумні" чоботи попереджатимуть про наявність мін. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

"Розумні" чоботи попереджатимуть про наявність мін. Відео

Міни проблематичний вид зброї. Вони заховані від людського ока, можуть покалічити або вбити людину. Міни залишаються під землею ще довго після закінчення військового конфлікту. За даними ООН, понад 100 мільйонів активних мін лишаються розкиданими у різних країнах світу, наражаючи людей на небезпеку. Між тим, фахівці із Колумбії – країна що понад 50 років потерпає від безкінечних конфліктів – знайшли спосіб знешкодити цю хитру зброю.

Після десятиліть збройного конфлікту у Колумбії сотні мін лишаються під землею по всій країні. Військові сапери використовують високотехнологічне спорядження у пошуках цієї вибухівки, утім для мирного населення небезпека залишається.

«Ми хотіли придумати якесь пристосування, яке б допомагало солдатам та фермерам, які найбільше потерпають від цих вибухових речовин», - каже креативний директор Студії Лемур Хосе Іван Перез

Студія Лемур займається індустріальним дизайном у колумбійській столиці Боготі. Хосе Перез намагається створити устілки до взуття, які попереджають про наявність поблизу міни:

«Концепція полягає в тому, що металодетектор із спеціальним датчиком буде надсилати сигнали на ґаджет на зап’ясті руки».

Ці сигнали, каже Перез, допоможуть власнику або уникнути вибуху, або виявити вибуховий пристрій. Уряд Колумбії позитивно відреагував на можливу нову технологію.

«Якщо ми є країною, яка так страждає від проблеми мінування, це абсолютно виправдано, щоб саме ми розробляли наші національні можливості наукового і технологічного розвитку, які дозволять саперам безпечніше робити свою роботу», - говорить директор програми з розмінувань у Колумбії Даніел Авіла Камачо.

Камачо звинувачує у мінуванні його країни групи, які він називає «нелегальними, озброєними формуваннями»:

"Колумбія залишається однією з країн, найбільш постраждалих від протипіхотних мін в світі. За останні 23 роки понад 10 з половиною тисяч людей стали жертвами вибухів мін».

Наслідки серйозні, каже урядовець, вибухи спричиняють смерті та каліцтва людей.

За даними ЮНІСЕФ, щомісяця у світі від мін гине близько 800 людей, тисячі лишаються каліками на все життя. Якщо розробникам - чиїми б вони не були, в Колумбії чи Україні - вдасться успішно завершити технологію підстилок із детекторами мін, кількість жертв стане значно меншою.

XS
SM
MD
LG