Спеціальні потреби

НАТО проводить навчання у Швеції, США планують встановити у Східній Європі військові бази


США планують встановити на постійній основі у Східній Європі та країнах Балтії військові бази з важким озброєнням.

Тисячі бійців НАТО взяли участь у військових навчаннях «Балтійські операції» на півдні Швеції. Була задіяна авіація, флот та амфібії. Навчання відбуваються з огляду на погіршення безпеки на cході Україні. Підрозділи НАТО відпрацьовували сценарій швидкісного реагування на можливу атаку.

«Навчання БалтОпс – це відпрацювання єдності та солідарності сил Альянсу та гарантія безпеки для Балтійського регіону. У цих навчаннях беруть участь сили 14 країн-членів НАТО та трьох країн-партнерів. Ми виконаємо повний спектр операцій: протиповітряна оборона, знешкодження мін, перехоплення підводних човнів та висадка десанту за допомогою амфібій. Я думаю, це посилає потужний сигнал про наші можливості», - заявив віце-адмірал 6-го флоту США Джеймс Фоґґо.

Сполучені Штати планують встановити на постійній основі у Східній Європі та країнах Балтії військові бази з важким озброєнням. Йдеться про танки, бронемашини та інше обладнання для підтримки 5-ти тисячного бойового гарнізону. Посадовець уряду США заявив в інтерв‘ю виданню «Нью-Йорк Таймс», що військова присутність у регіоні має на меті гарантувати безпеку партнерам по Альянсу та відвадити Росію від можливої агресії на ці країни. Польща та Литва підтвердили, що переговори про це ведуться.

«Я сприймаю таке рішення позитивно. Загроза Балтійському регіону зросла. Ми обговорювали такий крок багато разів, і я радий, що розмови нарешті ведуть до конкретних рішень, які я думаю скоро стануть реальністю. Для нас дуже важливо гарантувати безпеку людям у нашій країні», - заявив прем’єр-міністр Литви Альґірдас Буткявічус.

XS
SM
MD
LG