Спеціальні потреби

Актуально

Техас – найбільш популярний штат у США серед іммігрантів

10% біженців, які шукають кращої долі у США, проживають у Техасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:35 0:00

10% біженців, які шукають кращої долі у США, проживають у Техасі. Відео

У Техасі живуть понад 10 відсотків усіх прибулих до США іноземців.

В особливому фаворі серед іммігрантів у США густонаселене місто Г’юстон. Тут працює низка організацій, готових допомогти іммігрантам адаптуватися до умов, які різко контрастують із їхнім життям на батьківщині. Санія Лахпаті, яка працює у католицькій програмі допомоги біженцям, організувала захід у Всесвітній день біженців.

«Вони залишили позаду багато речей і нині влаштовуються на новому місці. У Г’юстоні живе більше біженців, ніж будь-де у США. І багато місцевих про це навіть не знають. Це можливість для нас зібратися разом раз на рік і привітати їх», - каже вона.

Але здебільшого біженці відмовляються розповідати свої історії, каже активістка:

«Біженці не хочуть говорити про це, аби не ворушити спогади. Їм і так важко адаптуватися, адже багато хто зовсім не говорить англійською. А відтак інженери і лікарі погоджуються на некваліфіковану фізичну працю, аби прогодувати родини».

Щодня десятки людей приходять до офісу Нельсона Раєша по допомогу у всьому: від пошуку роботи до заповнення податкових декларацій. Він – засновник і директор Центральноамериканського ресурсного центру. Вихідці із Латинської Америки – найбільша спільнота іммігрантів у Г’юстоні. Центр функціонує за рахунок грошей, які клієнти платять за послуги. Розцінки, каже, на порядок нижчі, ніж у звичайних юридичних компаніях.

«Якщо хтось приходить сюди і хоче захищати свою справу у суді, юристи візьмуть з них від 4 до 5 тисяч доларів. А ми беремо всього 700-750», - пояснює Раєш.

Раєш – не юрист, але може допомогти людям пройти базовий розгляд справи, який не завжди вимагає адвоката. Але щороку десятки тисяч латиноамериканців, які хочуть отримати статус біженця, зіштовхуються із депортацією. Не менше іммігрантів, які втекли від насильства і бідності із рідних місцин, лишаються тут, але так і не можуть втілити свою американську мрію.

День біженців – це ще й можливість для переселенців зібратися разом і підтримати одне одного на новому місці, яке для багатьох із них стане новою батьківщиною. Загалом же майже 60 мільйонів мешканців планети були вимушені залишити свої домівки через військові конфлікти минулого року. У суботу, в Міжнародний день біженців, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав світ не забувати про долю цих людей.

Кожного дня протягом минулого року, у середньому сорок дві з половиною тисячі осіб залишали місця свого постійного проживання. За останні чотири роки кількість біженців збільшилась у чотири рази. Таку сумну статистику Генсек ООН пояснив конфліктами у Сирії, Іраку, Україні, Південному Судані, ЦАР, Нігерії та Пакистані. Минулого року, додому змогла повернутися найменша кількість переміщених осіб за понад три десятиріччя.

Всі новини дня

МВФ попередньо схвалив перегляд програми та покращив оцінки економіки України

Архівне фото: Штаб-квартира МВФ

Перший перегляд програми Розширеного фінансування для України отримав погодження на рівні персоналу, оголосили сьогодні в Міжнародному валютному фонді. Це відкриває шлях для другого траншу обсягом майже 900 мільйонів доларів, за умови схвалення виконавчим правлінням фонду.

В рамках програми загальним обсягом 15,6 млрд дол., затвердженої наприкінці березня, Україна вже отримала 2,7 млрд доларів.

Всі кількісні критерії програми було виконано, повідомили у Фонді за результатами перегляду.

Голова місії Фонду Гевін Грей наголосив на "визначній стійкості" української економіки, що дало підстави Фонду покращити оцінку української економіки до 1-3 відсотків зростання ВВП, з оцінок на час схвалення програми, які складали від мінус 3% до плюс 1%, коли програму було затверджено.

"На додаток до жахливих гуманітарних жертв, російське вторгнення до України продовжує мати спустошливий вплив на економіку, - йдеться в повідомленні МВФ. - Під час зими Україна зіткнулась зі спустошливими атаками на критичну інфраструктуру і ракетні обстріли тривають по всій країні. Попри це українська економіка виявляє визначну стійкість - економічна діяльність в першому кварталі потужно відновилась і енергосистема відновлюється після атак на критичну інфраструктуру, стабілізовані ринки валюти, інфляція почала уповільнюватись".

Важливим кроком для успішного перегляду стало те, що Верховна Рада напередодні затвердила законопроект 8401 в першому читанні. Законопроект зокрема передбачає повернення до довоєнних рівнів оподаткування для певної категорії малого бізнесу. Затвердження законопроекту демонструє донорам готовність українського уряду приймати складні рішення, каже керівник місії Фонду Гевін Грей.

Потреби України великі, донори готові допомогти, але важливо з точки зору розподілу тягаря, щоб український уряд відіграв свою роль
Гевін Грей

"Потреби України великі, донори готові допомогти, але важливо з точки зору розподілу тягаря, щоб український уряд відіграв свою роль. Це важливо, щоб забезпечити готовність донорів підтримувати Україну, як вони і заявляли", - сказав Грей відповідаючи на питання Голосу Америки про те, як знайти баланс між необхідністю забезпечити бюджетні надходження та підтримати економічне відновлення в Україні.

"Закон має три компоненти: перше - поновлення перевірок, друге - повернення касових апаратів - це адміністративні заходи, які широко розглядаються, як важливі для рівних правил гри в Україні. Також є зміни до спрощеного режиму оподаткування, що означає повернення до довоєнних рівнів", - додав Грей і сказав, що обговорення цієї реформи тривали з минулого року.

Серед наступних кроків в рамках програми, які, за очікуваннями, Україна втілить восени - повернення системи декларування активів, а також заходи в сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму.

«F-16 – це чудовий багатофункціональний літак» - полковник ВПС США у відставці Джеффрі Фішер. Відео

«F-16 – це чудовий літак. Їх виготовляли з 70-х і 80-х років. Їх виготовили десь 4500. Виробнича лінія все ще відкрита, тож це повинно дати певне уявлення про те, яким цінним і доречним цей літак є», - розповів полковник ВПС США у відставці Джеффрі Фішер.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", – представник ГУР МО України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:49 0:00

"Окупанти готуються до провокацій. Тобто вони збираються організувати ядерне зараження. Вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну", – про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО.

"Окупанти готуються до провокацій на ЗАЕС", - Міноборони України. Радбез ООН знову розглядає ситуацію на станції

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, знову розгляне Рада Безпеки ООН

Головне управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО) стверджує, що безпекова ситуація на Запорізькій атомній електростанції продовжує залишитися загрозливою не лише для України, а й для цілого світу.

"За нашою інформацією, окупанти готуються до провокацій", - про це Голосу Америки повідомив Андрій Черняк, представник ГУР МО. За його словами, російські військові збираються організувати радіаційне зараження. Зокрема вони збираються використати атомну електростанцію для зараження свого особового складу, щоб потім звинуватити в цьому Україну.

"Для нас це не дивно. Ми знаємо їхні терористичні методи, як вони порушують норми правил ведення війни. Тому Україна до цього готова і ми зараз збираємо цю інформацію, аналізуємо її, і хочемо донести до всього світу", - пояснив він.

Про загрозу таких провокацій ГУР почав повідомляти наприкінці минулого тижня. За словами Черняка, розвідка бачила, що на ЗАЕС заїжджають вантажівки, і як "окупанти розвантажують певне майно".

"Також ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора", - додав представник ГУР МО. І наразі, за оцінкою ГУР МО, загроза провокацій з використанням ЗАЕС абсолютно не зникла.

Ми мали радіоперехоплення, де люди говорили безпосередньо про безпілотні літальні апарати, які могли на собі нести або хімічну зброю, або якісь ядерні матеріали, які могли спричинити зараження особового складу країни-агресора
Андрій Черняк, представник ГУР МО

Черняк також додав, що дії, які вчиняє зараз Росія на Запорізькій атомній електростанції, є загрозою і мирному населенні України, "і взагалі це ядерний шантаж Європи і ядерний шантаж світу".

"Тому ми попереджаємо світову громадськість про те, що ядерна загроза теж поки що не зникла", - каже він.

У вівторок за 22.00 за Києвом ситуацію, як склалася довкола захопленою російськими військами ЗАЕС, розгляне на своєму засіданні Рада Безпеки ООН. Головним доповідачем буде генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Очікується, що він надасть оновлену інформацію щодо ситуації на ЗАЕС.

Ймовірно, він вже традиційно зверне увагу на те, що триваючі військові дії впливають на засади ядерної безпеки, до яких належать фізична цілісність і надійне зовнішнє джерело живлення. До цього МАГАТЕ неодноразово зазначало, що ситуація на ЗАЕС залишається небезпечною, особливо з огляду на посилену військову присутність у регіоні. Після свого візиту на ЗАЕС наприкінці березня Гроссі заявив, що "військова активність зростає в усьому цьому регіоні", який "переживає, можливо, більш небезпечну фазу з точки зору триваючого конфлікту".

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС
Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у кінці березня особисто відвідав ЗАЕС

Також очікується, що у своєму виступі Гроссі згадає і про складну кадрову ситуацію на ЗАЕС і важкі умови праці для персоналу, що залишився, та їхніх сімей. У квітні МАГАТЕ визнавало, що більше третини персоналу, який обслуговував станцію до початку повномасштабного вторгнення, залишив небезпечний район. На місці залишається лише чверть обслуговуючого персоналу, що вже призвело до скорочення обсягів обслуговування ЗАЕС. Очікується, що під час виступу Гроссі також представить свою останню пропозицію щодо забезпечення безпеки найбільшої атомної електростанції в Європі.

Це вже буде четвертий брифінг Радбезу на цю тему. Попередні три скликалися за запитом Росії. Цього разу зустріч ініціювали Еквадор та Франція.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

Більше

XS
SM
MD
LG