Актуально
- Голос Америки
США та Куба відновили повноцінні дипломатичні відносини

У понеділок США та Куба повністю відновили дипломатичні відносини після більш як 50 років ворожості. Уранці біля Державного департаменту США червоно-біло-синій кубинський прапор підняли поряд з прапорами інших країн, які мають дипломатичні відносини зі США.
Історичний злам у відносинах настав через 54 роки після дипломатичного розриву, що стався під час президентства Джона Кеннеді.
Кубинські офіційні особи, зокрема міністр закордонних справ Бруно Родріґес Парілья відвідає в понеділок церемонію відкриття кубинського посольства у Вашингтоні. Помічниця державного секретаря США з питань західної півкулі Роберта Джейкобсон, яка відіграла ключову роль у переговорах між двома країнами, також візьме участь у церемонії.
Державний секретар США Джон Керрі в понеділок проведе офіційний прийом свого кубинського колеги Родріґеса Парільї. Пізніше цього дня вони проведуть спільну прес-конференцію.
Церемонія відкриття посольства США на Кубі відбудеться пізніше, коли Керрі зможе відвідати Гавану та підняти американський прапор, однак посольство повноцінно працюватиме й до того. Державний департамент повідомив, що працюватиме під керівництвом тимчасового повіреного Джефрі Делорентіса.
Однак дехто критикує відновлення відносин між двома країнами. Сенатор від Республіканської партії Марко Рубіо сказав, що ситуації з правами людини на Кубі приділяють недостатньо уваги. «Їхній погляд на права людини не просто відрізняється від нашого, їхні погляди цілком хибні та аморальні», – сказав він раніше цього року.
Аналітик Американського інституту підприємництва та колишній посол США в Організації американських держав Роджер Нор’єга також висловив занепокоєння станом прав людини на Кубі. «Гадаю, нам довелося знизити наші стандарти, щоб підняти наш прапор у Гавані», – сказав він.
Всі новини дня
Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео
За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.
Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео
Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео
В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео
У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.
$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео
Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.
Показати коментарі (1)
Показати більше коментарів