Спеціальні потреби

США та Куба відновили повноцінні дипломатичні відносини


У понеділок США та Куба повністю відновили дипломатичні відносини після більш як 50 років ворожості. Уранці біля Державного департаменту США червоно-біло-синій кубинський прапор підняли поряд з прапорами інших країн, які мають дипломатичні відносини зі США.

Історичний злам у відносинах настав через 54 роки після дипломатичного розриву, що стався під час президентства Джона Кеннеді.

Кубинські офіційні особи, зокрема міністр закордонних справ Бруно Родріґес Парілья відвідає в понеділок церемонію відкриття кубинського посольства у Вашингтоні. Помічниця державного секретаря США з питань західної півкулі Роберта Джейкобсон, яка відіграла ключову роль у переговорах між двома країнами, також візьме участь у церемонії.

Державний секретар США Джон Керрі в понеділок проведе офіційний прийом свого кубинського колеги Родріґеса Парільї. Пізніше цього дня вони проведуть спільну прес-конференцію.

Церемонія відкриття посольства США на Кубі відбудеться пізніше, коли Керрі зможе відвідати Гавану та підняти американський прапор, однак посольство повноцінно працюватиме й до того. Державний департамент повідомив, що працюватиме під керівництвом тимчасового повіреного Джефрі Делорентіса.

Однак дехто критикує відновлення відносин між двома країнами. Сенатор від Республіканської партії Марко Рубіо сказав, що ситуації з правами людини на Кубі приділяють недостатньо уваги. «Їхній погляд на права людини не просто відрізняється від нашого, їхні погляди цілком хибні та аморальні», – сказав він раніше цього року.

Аналітик Американського інституту підприємництва та колишній посол США в Організації американських держав Роджер Нор’єга також висловив занепокоєння станом прав людини на Кубі. «Гадаю, нам довелося знизити наші стандарти, щоб підняти наш прапор у Гавані», – сказав він.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG