Спеціальні потреби

Захід заплатить за свою короткозорість (західна преса)


Володимир Путін і Сергій Пугачов

«Як і належить керівникові держави, що веде війну, президент України Петро Порошенко прямолінійний у своєму інтерв’ю», – пише The Wall Street Journal. Відповідаючи на запитання, яка зброя потрібна Україні для стримування подальшої агресії Росії, він відповів: 1 240 ракетних комплексів «Джавелін». Це рівно стільки, скільки ядерних боєголовок Україна віддала згідно з Будапештським меморандумом 1994 року.

«Порівняно зі стратегічною зброєю, 1 240 «Джавелінів» – це дрібниця. Однак адміністрація Обами відмовляється передати Києву протитанкову систему – чи будь-яку іншу смертоносну допомогу», – пише Сохраб Ахмарі.

Натомість США та ЄС продовжують наполягати на дотриманні Мінських угод, які Росія, утім, постійно порушує. Врешті-решт ця короткозорість дорого обійдеться Заходу, застерігає автор, адже йдеться про загрозу безпеці у всьому світі.

А тим часом Путін, пише Washington Post, душить власну країну: західні благодійні організації, які надавали щедру підтримку Росії після розпаду СРСР, зараз змушені закривати свої представництва. Останнім нападом на організації, які сприяли становленню громадянському суспільству, освіті та захисту прав людини в Росії, стало оголошення «Національного фонду на підтримку демократії» (National Endowment for Democracy – NED) «небажаною» організацією.

«Звинувачення на адресу NED відверто сміховинні. Отримувачі грантів NED працювали в багатьох сферах громадянського суспільства. Вони сприяли прозорості в суспільно-політичних справах, боролися з корупцією та обстоювали права людини, свободу інформації та об’єднань. Уся ця діяльність є частиною здорової демократичної системи, однак Кремль розглядає її як загрозу», - пише газета.

А Guardian зустрівся з колишнім банкіром Кремля, мільярдером Сергієм Пугачовим, який зараз переховується від Кремля у Франції. Він називає російського президента «найбагатшою людиною у світі».

«Усе, що належить Російській Федерації, Путін вважає своїм. Все – Газпром, Роснєфть, приватні компанії. Обчислити все неможливо. Він найбагатша людина у світі, поки не втратить владу».

Водночас Пугачов переконаний, що Путін залишатиметься при владі до кінця життя.

Показати коментарі (3)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG