Спеціальні потреби

Актуально

Конвої армії США у східноєвропейських країнах НАТО – сигнал Росії триматись подалі

У вересні та жовтні цього року загони американської армії пройдуть Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Угорщиною

Від часу анексії Криму в американських військових та політичних колах постійно звучить риторика про протистояння російській агресії, яка загрожує членам НАТО у Східній Європі. Що ж на практиці означає таке протистояння?

У березні цього року конвой американської армії пройшов дві тисячі двісті кілометрів від Естонії до Німеччини. У травні військові покрили всю Румунію. А вже у вересні та жовтні цього року озброєна техніка загону американської армії пройде Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Угорщиною.

Сотні солдатів, величезна кількість зброї на території кількох держав, радіус покриття – тисячі кілометрів. Мета – переконати у безпеці союзників НАТО та тих, хто занепокоєний російською агресією.

«Все відбувається поруч. Вони бачили, що сталося з Кримом. Вони бачать, що відбувається в Україні», - говорить полковник армії США Джон Маєр.

Військові експерти кажуть, мета таких конвоїв – не лише проведення військових навчань. Це також прагнення змусити Росію триматися подалі від країн НАТО.

«Ми надсилаємо чіткий сигнал – не робіть цього. Навіть не думайте про це», - говорить аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень Гезер Конлі.

У цих країнах більшість місцевих жителів після Другої світової війни бачили Сполучені Штаті як визволителів, сьогодні вони також розраховують на їх захист.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG