Спеціальні потреби

Конвої армії США у східноєвропейських країнах НАТО – сигнал Росії триматись подалі


У вересні та жовтні цього року загони американської армії пройдуть Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Угорщиною

Від часу анексії Криму в американських військових та політичних колах постійно звучить риторика про протистояння російській агресії, яка загрожує членам НАТО у Східній Європі. Що ж на практиці означає таке протистояння?

У березні цього року конвой американської армії пройшов дві тисячі двісті кілометрів від Естонії до Німеччини. У травні військові покрили всю Румунію. А вже у вересні та жовтні цього року озброєна техніка загону американської армії пройде Німеччиною, Чехією, Словаччиною та Угорщиною.

Сотні солдатів, величезна кількість зброї на території кількох держав, радіус покриття – тисячі кілометрів. Мета – переконати у безпеці союзників НАТО та тих, хто занепокоєний російською агресією.

«Все відбувається поруч. Вони бачили, що сталося з Кримом. Вони бачать, що відбувається в Україні», - говорить полковник армії США Джон Маєр.

Військові експерти кажуть, мета таких конвоїв – не лише проведення військових навчань. Це також прагнення змусити Росію триматися подалі від країн НАТО.

«Ми надсилаємо чіткий сигнал – не робіть цього. Навіть не думайте про це», - говорить аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень Гезер Конлі.

У цих країнах більшість місцевих жителів після Другої світової війни бачили Сполучені Штаті як визволителів, сьогодні вони також розраховують на їх захист.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG