Спеціальні потреби

Росія претендує на 1,2 мільйона квадратних кілометрів арктичного шельфу


Російський прапор на дні Арктичного океану, встановлений російським підводним мінічовном 2 серпня 2007 р.

Росія претендує на 1,2 мільйона квадратних кілометрів арктичного шельфу

У вівторок Росія представила в ООН заявку на 1,2 мільйона квадратних кілометрів морського арктичного шельфу, розташованого більш як за 650 кілометрів від узбережжя.

Згідно з міжнародним правом, країна має виключні економічні права на арктичний шельф у радіусі 370 кілометрів від її узбережжя. Однак арктичні країни схильні претендувати на більш великі акваторії.

Росія, США, Канада, Данія і Норвегія прагнуть затвердити свою юрисдикцію над ділянками Арктики, що, як передбачається, містить до чверті нерозвіданих запасів нафти та газу на планеті.

Пошуки арктичних ресурсів пожвавилися через скорочення площі полярної криги, що відкриває можливості для нових транспортних маршрутів, а також для розвідки та експлуатації корисних копалин та енергетичних ресурсів.

«Російська заявка охоплює підводну площу розміром близько 1,2 мільйонів квадратних кілометрів, що простягаються більш як на 350 морських миль від берега, – йдеться в заяві МЗС Росії про повторне подання заявки. – Величезний масив наукових даних, зібраних протягом багатьох років досліджень Арктики, слугує виправданням права Росії на цю територію», – вважають у МЗС РФ.

За словами представників відомства, Росія очікує, що комісія ООН з кордонів континентального шельфу розгляне заявку восени.

Росія представила першу заявку більш як десять років тому, але ООН відхилила її через нестачу аргументів. Відтоді президент РФ Володимир Путін зробив претензії на Арктику одним з головних політичних пріоритетів і розширив військову присутність Росії в Арктиці. Цей крок викликав невдоволення в сусідніх країнах і спонукав їх суттєво збільшити військові витрати.

Росія відновила військову базу радянських часів на Новосибірських островах та інші військові об’єкти в Арктиці. Раніше цього року російські військові провели в цьому районі масштабні навчання за участю 38 000 військовослужбовців, понад 50 надводних кораблів і підводних човнів, а також 110 літаків.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG